Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn czeka na turystów i zaprasza na wydarzenia: „W końcu jest szum i gwar!”

Facebook Twitter

Szum, ruch, gwar, wycieczki i goście pod kawiarnianymi parasolami – tak wygląda cieszyński rynek. „To nas bardzo cieszy, że ruch turystyczny powrócił do miasta” – mówi Radiu 90 Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

Przez długie miesiące wiele miast, mimo niewątpliwych atrakcji turystycznych, nie cieszyły się szerokim gronem odwiedzających. Mniejsze obostrzenia, otwarte instytucje kultury, a przede wszystkim dobra pogoda i ogromna chęć, by wreszcie wyjść z domu – to powoduje, że wiele osób decyduje się na krótsze, czy dłuższe wypady.

 Bardzo, bardzo się cieszymy.

– mówi Gabriela Staszkiewicz:

W piątek byłam na „Wakacyjnych Kadrach”, oczywiście „Kino na Granicy”, przed nami „Plaża Open”, „Dni Noszaka”. Weekendy są od piątku, mocny program, w piątek zapraszamy na leżaczek lub pufkę na rynku do obejrzenia fantastyczne filmy.

Gabriela Staszkiewicz: Bardzo dużo osób w naszych ogródkach, dzieje się na Wzgórzu Zamkowym, są spacery, spacery z przewodnikiem. Są koncerty w Parku Pokoju, przedsiębiorcy się do tego też dokładają.

„Dni Noszaka” w Cieszynie organizowane będą pierwszy raz, to wydarzenie, na które od 23-25 lipca zaprasza Cieszyński Browar Zamkowy. Imprezy plenerowe, ale i we wnętrzach instytucji. Oferta Cieszyna jest bardzo szeroka.

Gabriela Staszkiewicz: Zarówno Książnica, jak i biblioteka, teatr w tym tygodniu otworzył swoje podwoje, było zwiedzanie teatru. Cały czas przygotowujemy się do „Kina na Granicy”, festiwal teatralny. Cały czas coś się dzieje.

Jak dopowiada Staszkiewicz, Cieszyn zaprasza na dłużej, a zatrzymać się można chociażby na polu campingowym „Pod Czarnym Bocianem”, które obchodzi właśnie pierwszą rocznicę istnienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj