Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Cieszyn: dezynfekcja także w szkołach ponadpodstawowych

Facebook Twitter

Zamknięte podstawówki w Cieszynie, jest też decyzja o zawieszeniu zajęć w szkołach średnich. Po informacji o potwierdzonych przypadkach koronawirusa u małżeństwa z Cieszyna, ponownie zwołano Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Zdecydowano o zawieszeniu zajęć w siedmiu podległych powiatowi placówkach.

ww.powiatcieszynski.pl

Dezynfekcja ma być przeprowadzona do piątku (13.03.), potem uczniowie będą mogli wrócić do szkół.

Szkoły, w których odwołano zajęcia:

Zespół Szkół im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie,
Zespół Szkół Technicznych im. płk.Gwidona Langera w Cieszynie,
Zespół Szkół Budowlanych im. Generała Stefana Grota Roweckiego,
Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie,
II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Cieszynie,
I Liceum Ogólnokształcące im. A. Osuchowskiego w Cieszynie,
Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie.

Komunikat po posiedzeniu Powiatowego Sztabu Kryzysowego:

Na oddziale zakaźnym Szpitala Śląskiego w Cieszynie przebywa mężczyzna, który wrócił z terenu Niemiec. Zgłosił się telefonicznie do cieszyńskiego sanepidu. Stan zdrowia hospitalizowanego mieszkańca jest dobry. Zgodnie z procedurami, kwarantanną domową, pod ścisłym nadzorem sanitarnym, objęte zostały osoby z najbliższego otoczenia, z którymi chory mężczyzna miał kontakt. Zostały pobrane od nich także pobrane próbki, z których jedna, należąca do mieszkanki miasta, również wykazała pozytywny wynik. Stan zdrowia pacjentki jest dobry.

Szanowni Państwo, w związku z pojawieniem się informacji medialnej w sprawie kontaktu z osobą, która mogła być zakażona koronawirusem, oraz zawieszeniem zajęć w trzech szkołach w Cieszynie, przede wszystkim apeluję do mieszkańców o zachowanie spokoju oraz zdrowego rozsądku. Dzisiaj w starostwie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wszystkie służby przewidziane do walki z wirusem cały czas pracują oraz na bieżąco monitorują sytuację w powiecie cieszyńskim. Prowadzimy działania profilaktyczne, prewencyjne. Dodam, że na godz. 15:00 (10.03.), 49 mieszkańcom naszego powiatu zalecono kwarantannę domową

– mówi Mieczysław Szczurek, starosta cieszyński.

Od środy wieczorem (11.03.), w związku z zaistniałym zagrożeniem, wracają również kontrole graniczne w Cieszynie- Boguszowicach.

W związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronowirusa SARS-CoV-2, Mieczysław Szczurek zwrócił się z pismem do wszystkich wójtów oraz burmistrzów powiatu cieszyńskiego, rekomendującym zawieszenie imprez masowych odbywających się na ich terenie.

Powiat cieszyński przypomina, że jeśli pojawią się niepokojące objawy wskazujące na infekcję koronawirusem, prosi o telefoniczne zgłaszanie się do sanepidu pod nr telefonu: 502 281 673.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj