Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Do końca tygodnia głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2019

Facebook Twitter

Mobilizacja przed mieszkańcami Cieszyna. Piąty raz mogą głosować w ramach budżetu obywatelskiego. Tym razem do wydania jest 400 tysięcy złotych.

fot. www.cieszyn.pl

To Twój wkład w rozwój miasta! – przekonuje samorząd w mieście nad Olzą. Aktywności Cieszyniakom nie można jednak odmówić, w tym roku zgłosili 34 propozycje. – Po weryfikacji, do głosowania dopuszczono 28 pomysłów – mówi Radiu 90 Arkadiusz Skowroński naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta. To m.in. zakup wyposażenia dla strażaków, zakup przenośnego boiska do piłki ulicznej, kupno 10 czujników jakości powietrza, czy dalszy ciąg penetracji cieszyńskich podziemi.

Projekty charakteryzują się różnorodnością, są projekty dotyczące miejsc rekreacji, place zabaw dzieci. Są projekty związane z naszymi pupilami, np. posprzątaj po swoim pupilu, w którym zakłada się umiejscowienie w Cieszynie wielu koszy na odpadki, jak i również wybieg dla psów na osiedlu Liburnia. Zdarzają się projekty dotyczące remontów dróg, chodników, nasz budżet obywatelski dotyczy tylko inwestycyjnych i projektowych. 

W tym roku na konkretne propozycje można głosować tylko poprzez internet. Każdy mieszkaniec ma jeden głos, także ci niepełnoletni.

Głosować można na tylko jeden z projektów. Przy oddawaniu głosu konieczne jest podanie swojego imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, numeru pesel, oraz numeru telefonu komórkowego. To ważne, ponieważ na numer komórkowy przychodzi kod, którym należy potwierdzić poddanie głosu. Na pewno cztery projekty zostaną wybrane do dofinansowania. 

Maksymalna wartość jednego projektu, który będzie realizowany to 100 tysięcy złotych, jednak zgłoszono i te o mniejszej wartości. Głosowanie trwa do 10 lutego do północy. Jeśli nie macie dostępu do Internetu, jest możliwość skorzystania z komputera m.in w urzędzie miejskim, bibliotece na ul Głębokiej i wszystkich jej filiach.

Głosować można pod adresem: www.cieszyn.budzet-obywatelski.org

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj