Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Drony wystartowały. Czesi wolą jednak fajerwerki

Facebook Twitter

Drony w Cieszynie wreszcie wzbiły się w powietrze, to co nie udało się 1 stycznia, zrealizowano wczoraj (12.01.). Wówczas zawiodła technika, teraz trochę przeszkadzał silny wiatr, ale udało się.

Latające maszyny były dodatkiem do światełka do nieba Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypomnijmy, 1 stycznia od wielu lat polska i czeska strona wspólnie fundowały pokaz fajerwerków, w tym roku Cieszyn postawił na drony, Czesi pozostali przy sztucznych ogniach.

Nie głośne strzelanie a taniec dronów w rytm muzyki. Tak to miało wyglądać, niestety za pierwszym razem się nie udało. Jednak w niedzielę drony wzbiły się w powietrze, niestety też trochę przeszkadzał silny wiatr. Ale to nie jedyny taki pokaz, firma i miasto już zapraszają na kolejny. Tym razem podczas strachów na zamku – to impreza organizowana na zakończenie lata na cieszyńskim wzgórzu zamkowym. Co ciekawe, czeska strona z fajerwerków nie rezygnuje. Do naszej redakcji list nadesłał jeden z organizatorów wielkiego pokazu sztucznych ogni, który ma odbyć się w Czeskim Cieszynie. Pyta o drony –

Dali radę czy znowu było faux pass? Bo ja będę robił MONSTER MEGA PYROTECHNICZNE SHOW na 100 lecie niepodległości Czeskiego Cieszyna

– pisze do nas Wilhelm. Cóż, jak widać na tej linii oba miasta jeszcze nie nawiązały współpracy. W Czechach głośno i wystrzałowo, po polskiej stronie – muzyka i drony. Dodajemy, że w Polsce coraz więcej miast rezygnuje z fajerwerków na rzecz własnie pokazów laserowych i mappingu 3D.

Pisaliśmy wcześniej: Fajerwerki były, drony nie wypaliły. [WIDEO] 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj