Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Cieszyn: Dwa tygodnie temu świat zostawiliśmy zupełnie inny

Facebook Twitter

Nie są chorzy, przeszli kwarantannę – teraz w Radiu 90 historia rodziny z Cieszyna. Mama, tata dwójka dzieci, dwa tygodnie temu musieli rozpocząć kwarantannę, ponieważ jedno z dzieci mogło mieć styczność z osobą chorą.

Drzwi się zamknęły, nie mogliśmy nawet wyjść do ogrodu

– słyszymy od naszej rozmówczyni. Na szczęście żadnych objawów nie było, w zdrowiu ten czas przetrwaliśmy.

W całkowitym zamknięciu, bo z nikim się nie kontaktowaliśmy. Kontrolowała to policja, czy też inne służby m.in. mops telefonował, czy czegoś nie potrzebujemy, czy na pewno przestrzegamy wszystkich zasad. Nam te dwa tygodnie minęły, myślę, całkiem dobrze, całkiem sprawnie. Byliśmy otoczeni opieką sąsiadów, znajomych, przyjaciół. Cały czas mieliśmy kontakt ze światem, mimo że nie wychodziliśmy i na pewno nam to pomogło przetrwać te ciężkie chwile. Jakoś przyzwyczailiśmy się do tego, co mamy i chyba było lepiej niż teraz, kiedy już możemy wyjść na zewnątrz.

Zaskoczyliśmy się tym, jak teraz wygląda miasto. Dwa tygodnie temu Cieszyn był zupełnie innym miastem

-mówi.

Dla nas największym szokiem było wyjście do tego świata. Bo jednak zakupy musieliśmy zrobić. Jak dwa tygodnie zostaliśmy w domu, to zostawiliśmy świat jeszcze normalnie funkcjonujący. A po dwóch tygodniach wygląda on inaczej. Na ulicach można zobaczyć, jeśli już się zobaczy jakiegoś człowieka, ludzi w maskach. I to wszystko robi przerażające wrażenie. Nie wychodzimy, bo ta kwarantanna wszystkich dotyczy. Plus mamy taki, że możemy skorzystać z ogródka.

Wydaje się mi, że jesteśmy rodziną, która ze sobą jest blisko. Mamy dzieci w wieku przedszkolnym, wykorzystaliśmy ten czas na wspólną zabawę, ale jestem przekonana, że nie we wszystkich domach może to tak wyglądać.

Dostaliśmy też od znajomych cały pakiet gier planszowych, mieliśmy dużo możliwości i ten czas spędziliśmy na wspólnej zabawie. Gdzieś tam po głowie chodzą mi myśli, że nam się udało, że mamy to szczęście, że w miarę to przetrwaliśmy. Patrząc na to, że w naszym społeczeństwie są rodziny, które nie funkcjonują prawidłowo. Są rodziny, w których są nastolatkowie spragnieni kontaktu z rówieśnikami, zbuntowani i oni też są zamknięci w tych czterech ścianach. To jestem świadoma, że tam nie wygląda to tak kolorowa jak u nas.

Internet? Tak, ale w pewnym momencie się znudził, były gry planszowe i inne atrakcje.

My mamy sąsiadów dosyć blisko, dom obok, z którymi dzieci się przyjaźnią. Po południu sobie pisali przez okno kartki, na dużym formacie A3
Radio 90: Czyli nie tylko internet
No tak, ten internet i telewizja już po kilku pierwszych dniach, mieliśmy dosyć. Ewentualnie jakiś film włączaliśmy, który oglądaliśmy, a wiadomości to już potem się nie dało śledzić na bieżąco.

Ostatnie dane mówią, że w województwie śląskim 117 osób zarażonych jest koronawirusem, 2 osoby zmarły.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 lipca 2020