Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Dzisiaj cichy protest przeciwko czeskim decyzjom

Facebook Twitter

Nie było radości z otwarcia granic, będzie cichy protest przeciwko decyzji władz w Pradze. W Cieszynie dzisiaj (15.06.) wieczorem odbędzie się marsz milczenia.

Nie organizujemy oficjalnego protestu, ale każdy z nas może wyrazić swój sprzeciw, stojąc cicho w bezpiecznych odstępach na obu brzegach Olzy. Będzie to symboliczny łańcuch sprzeciwu. Niech każdy spojrzy w milczeniu i z tęsknotą na drugi brzeg

– piszą organizatorzy wydarzenia.

Mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego z wielkim zdziwieniem i oburzeniem przyjęli sobotnią informację, którą opublikowała czeska ambasada w Warszawie. Jak czytamy, od 15 czerwca możliwy jest wstęp obywateli polskich na terytorium Czech bez konieczności spełnienia warunków ochronnych. Nie dotyczy to jednak naszych obywateli posiadających stały pobyt w województwie śląskim. Oni mają umożliwiony wstęp na terytorium Republiki czeskiej tylko w uzasadnionych przypadkach (np. pracownicy transgraniczni), muszą oni jak dotychczas przedstawić negatywny test na Sars-Cov-2 lub odbyć 14-dniową kwarantanne.

Jak informuje czeska ambasada, w przypadku przekroczenia granicy wbrew przepisom przewidziane jest nałożenie wysokiej kary.

Dlatego też przeciwko tym zapisom i segregowaniu Polaków, dzisiejszy (15.06.) marsz milczenia w Cieszynie. Rozpocznie się o godzinie 18.00 na granicznym moście w centrum miasta.

Zobacz też temat: Dla nas polsko- czeska granica nadal zamknięta

Więcej o protestach pracowników transgranicznych 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024