Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Ewakuacja pensjonariuszy. Pożar w domu opieki. Jedna osoba nie żyje [AKTUALIZACJA] [FOTO]

Facebook Twitter

Tragiczny w skutkach pożar w Cieszynie, nie żyje 47-letni mężczyzna. Po godzinie 5.00 ogień pojawił się w jednym z mieszkań na parterze Domu Pomocy Społecznej Bonifratrów przy ulicy Londzina.

fot. FB/OSP Cieszyn Pastwiska

[AKTUALIZACJA godz. 09.02]

Jedna osoba nie żyje, cztery poszkodowane, a ponad 70 ewakuowanych po wybuchu pożaru w Domu Pomocy Społecznej w Cieszynie. Ogień w budynku na Londzina pojawił się dziś (06.09.) po godzinie 5.00 nad ranem. Mówi młodszy brygadier Michał Pokrzywa oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie:

Michał Pokrzywa: Pożarem było objęte całe jedno z pomieszczeń kompleksu domu pomocy społecznej. Po działaniach gaśniczych okazało się, że w pomieszczeniu znajduje się mężczyzna w wieku 47 lat, który w wyniku pożaru poniósł śmierć. 4 osoby zostały zabrane do szpitala, dwie osoby to były pensjonariusze, którzy w wyniku pożaru doznali drobnych obrażeń, podtruć, jedna osoba, która w pierwszej fazie próbowała udzielić pomocy, był to jeden z pracowników oraz ksiądz.

Kompleks budynków Domu Pomocy Społecznej w Cieszynie składa się z trzech oddziałów. Dwa z nich trzeba było ewakuować:

Michał Pokrzywa: To było ponad 70 osób, w sumie tych osób na tych trzech oddziałach jest ponad 100, ale jeden oddział nie wymagał ewakuacji, ze względu, że był w innej części położony. Te osoby, które opuściły swoje pomieszczenia, w tej chwili wróciły do  środka, do tego domu pomocy społecznej, znajdują się na korytarzu.

Na miejscu pracuje policja wraz z prokuraturą, która ustala przyczyny pożaru.

[PISALIŚMY WCZEŚNIEJ]

Na miejsce skierowano natychmiast zastępy strażaków. Z budynku ewakuowano także ponad 100 osób. W płomieniach zginął 47-latek, cztery inne osoby zostały poszkodowane. Na miejscu nadal są ratownicy.

Do tego tematu powrócimy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj