Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Fajerwerki były, drony nie wypaliły [WIDEO]

Facebook Twitter

Miał być pokaz, jakiego w mieście jeszcze nie było, zakończyło się na nerwach i żalu wielu osób.

Cieszyn i Czeski Cieszyn od kilku lat w pierwszy dzień nowego roku organizowały pokaz fajerwerków, tegoroczny jednak miał być inny, Czesi strzelali sztucznymi ogniami, tutaj nad brzegiem Olzy zgromadziło się wielu widzów, polska strona miasta zdecydowała się na przelot dronów. Niestety do tej atrakcji nie doszło.

Polacy przygotowali pokaz latających dronów. Miał się odbyć nad cieszyńskim rynkiem, który szczelnie wypełnił się widzami. Niestety, po pół godziny oczekiwania na zimnie, usłyszeli oni komunikat, że pokaz będzie opóźniony o kolejne kilkadziesiąt minut, ponieważ są problemy techniczne. Wiele osób, które przyjechało do miasta spoza Cieszyna, z małymi dziećmi zrezygnowało z pokazu. Co więcej, po dwóch godzinach od wyznaczonej godziny, drony wzniosły się na kilka minut nad Cieszyn, ułożyły kilka figur, po czym pokaz przerwano.

Pokaz został odwołany ze względów bezpieczeństwa, które są ściśle opisane w Instrukcji Operacyjnej. Przepraszamy Państwa za odwołany pokaz tańca dronów w Cieszynie

– pisze w internecie firma Droneland, która pokaz miała przygotować. Dyrektor domu kultury jeszcze na rynku tłumaczył, że miasto zamówiło usługę i jeśli wydarzenie się nie odbędzie, firma pieniędzy nie dostanie. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj obie strony wydają oświadczenie, czy i kiedy dojdzie do powtórki wydarzenia. Miejmy nadzieję, że tym razem dojdzie ono do skutku.

Na filmach możecie zobaczyć piękny pokaz ogni nad Olzą i krótki przelot dronów nad Cieszynem, który udało się zarejestrować naszemu reporterowi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 marca 2023