Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Cieszyn: Fetor uprzykrza życie mieszkańcom

Facebook Twitter

Nieprzyjemny zapach na Motokrosowej w Cieszynie, skarżą się mieszkańcy pobliskiej oczyszczalni ścieków. Uciążliwości pojawiają się okresowo

Fot. UM Cieszyn

Okazuje się, że do zeszłego roku osady z terenu oczyszczalni były wywożone codziennie i wykorzystywano je do prac związanych z zamknięciem składowiska odpadów. Taka możliwość skończyła się w połowie września, a inne firmy odmówiły przyjęcia osadów z uwagi na wyczerpane limity. Podjęto decyzję o stosowaniu ich w rolnictwie do uprawy roślin nieprzeznaczonych do spożycia i do produkcji pasz.

Obecnie odbiór osadów odbywa się okresowo po wykonaniu badań oraz dokonaniu wszelkich formalności z tym związanych. W ostatnim czasie z uwagi na intensywne opady deszczu niemożliwy stał się odbiór osadów z oczyszczalni i wjazd z nimi na pola. Zakład Gospodarki Komunalnej zapewnia, że podejmuje wszelkie możliwe działania w tym zakresie, jednak uciążliwości zapachowe potęguje parna i burzowa pogoda. Jednocześnie podejmowane są starania neutralizacji zapachu. Urzędnicy zapewniają, że oczyszczalnia działa prawidłowo i dopuszczalne parametry w ściekach odprowadzanych do rzeki Olzy nie są przekroczone. W przyszłości odbiór osadów z oczyszczalni ponownie odbywać ma się w sposób ciągły.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj