Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: „Helo, Helo Helenko” – powróci na wieżę

Facebook Twitter

Od środy (29.01.) ponownie w południe ma grać hejnał z wieży cieszyńskiego ratusza.

Od kilkunastu dni jest awaria systemu elektronicznego odpowiedzialnego za odtwarzanie melodii. Dokładnie jutro (28.01.) ma on zostać naprawiony przez firmę, która 10 lat temu instalowała urządzenie:

Ściągnęliśmy firmę, która zrobiła rozpoznanie tematu. Stwierdziła po rozważeniu sytuacji, że trzeba wymienić pewne elementy sterujące całym urządzeniem. Była analiza dwóch wariantów. Wymiana pewnych podzespołów albo zakupu czy wyposażenia wieży ratusza w całkiem nowy sprzęt. Po analizie złożonych ofert i propozycji doszliśmy do wniosku, zgodnie z propozycją wykonawcy, że optymalnym rozwiązaniem będzie wymiana właśnie tych uszkodzonych elementów, które uruchamiają hejnał. Jeśli wszystko będzie zgodnie z planem, od środy ten hejnał wróci na wieże i będzie przypominać o południu w naszym mieście.

– ma nadzieję Stanisław Kawecki, sekretarz w Urzędzie Miejskim w Cieszynie. Hejnał odgrywany z wieży cieszyńskiego ratusza to melodia skomponowana na wzór beskidzkiej piosenki ludowej „Helo, Helo, Helenko, jakus Ci sie pasie?”

A wieżę cieszyńskiego ratusza czeka w tym roku generalny remont, o czym na pewno będziemy mówić w wiadomościach Radia 90. .

Stanisław Kawecki sekretarz UM w Cieszynie

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2021