Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Kiedy będzie drugie życie Cieślarówki? [WIDEO]

Facebook Twitter

Co z wyciągiem na wzgórzu 'Cieślarówka' w Cieszynie? Pytają mieszkańcy miasta, pyta i Radio 90. Znajdujące się blisko centrum wzgórze przez lata było wykorzystywane przez miłośników nart do zjazdów.

Funkcjonował tu orczyk, dzieci jeździły na sankach. Niestety ostatnie bezśnieżne zimy spowodowały, że zainteresowanie stokiem zmalało, a wyciąg ostatni raz był czynny siedem lat temu, kiedy z wielkim wysiłkiem, sztucznie go naśnieżono. Niestety, stary wyciąg nie nadaje się do użycia, a miasto raczej nie skłania się do tego, by inwestować w nowy.

Pamiętajmy, że wszystkie wymagania, które dotyczą takich obiektów z roku na rok rosną. UDT, pozwolenia, zorganizowanie goprowskiego nadzoru, pilnowanie tego. Nie wiem, czy miasto to jest dobry prowadzący taki stok narciarski. Tym bardziej że z wyliczeń sprzed dwóch czy trzech lat wynika, że w tej chwili postawienie takiego profesjonalnego wyciągu, który nie jest długi, pochłonie około miliona złotych. Do tego roczne utrzymanie około 50 tysięcy.

– mówi Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna. Jak dodaje, miasto z chęcią teren by wydzierżawiło.  Nie widzę problemu, jeśli ktoś ma pomysł na to miejsce, jesteśmy otwarci na nowe pomysły – mówi.

Ja jestem otwarta na wynajęcie. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, jako miasto jesteśmy przygotowani na to, żeby zrobić to z jakąś specjalną ofert. Tylko wiadomo, że ktoś ryzykuje. Jest zima, jaka jest w tym roku. Wiem, że dzieciaki korzystają z tego. Jednak trzeba pamiętać o tym, że jeśli mamy stok narciarski, to nie będzie sanek. Są pewne ograniczenia. 

Nam udało się spotkać na górce turystów z Krakowa. Jak przyznają, to doskonałe miejsce. W centrum miasta taka atrakcja to świetna sprawa – przyznają w rozmowie z Janem Baczą:

Nie ma wyciągu, chociaż nie spodziewaliśmy się go tutaj. Górka jest OK. Jesteśmy z Krakowa, tak dużej górki nie mamy. Tu jest, można ją fajnie wykorzystać. Dzieci jeżdżą na reklamówce. Jest szybko i fajnie. 

Temat Cieślarówki pojawił się jako jeden z pomysłów do budżetu obywatelskiego, jednak z przyczyn formalnych został odrzucony.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj