Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Krótka kolejka pacjentów z zaćmą

Facebook Twitter

Kilka tygodni czeka się na operację zaćmy w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. To ogromna zmiana, która ma przekonać pacjentów do decydowania się na zabieg właśnie w tej lecznicy. Do tej pory wielu chorych wyjeżdżało za granicę, głównie do Czech, by tam przejść operację, w części refundowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

fot. pixabay.com

W Szpitalu Śląskim w Cieszynie przekonują, że nie ma długich kolejek do operacji zaćmy. Jeszcze kilka lat temu w naszym kraju trzeba było czekać kilka lat. Teraz, jeśli sytuacja wymaga, by zabieg był przeprowadzony w trybie pilnym, to pacjent może być operowany nawet z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień. NFZ finansuje nie tylko zwykłe soczewki, ale i te korygujące astygmatyzm przedoperacyjny. Problem dotyczy ponad 800 tysięcy osób w całej Polsce, statystki mówią, że chorują coraz młodsi. Kolejki skróciły m.in. zalecenia obowiązujące od tego roku, by operacje zaćmy przeprowadzać w trybie jednodniowym. Ważne, by decydując się na zabieg wybrać taką placówkę, która zapewni też opiekę okulistyczną po operacji, najlepiej by było to w tym samym miejscu. I takie możliwości daje cieszyńska lecznica.

W Szpitalu Śląskim na oddziale okulistycznym 28 lutego i 7 marca między 10.00 a 14.00 pacjenci będą mieli możliwość zrobienia bezpłatnych badań w kierunku zaćmy z możliwością zapisania się na zabieg. W najbliższy wtorek (19.02.) o 16.00 można wziąć udział w wykładzie poświęconym temu tematowi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj