Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Cieszyn: Ma 28 lat i ponad 70 zarzutów na swoim koncie

Facebook Twitter

Cieszyńscy śledczy zakończyli postępowanie w sprawie oszustów jakich dopuścił się mężczyzna. Wszystko wyszło na jaw w 2017 roku. 28-latek oferował na aukcjach internetowych głównie markowe telefony, ale też konsole do gier, sprzęt RTV i inne przedmioty.

Nielegalny proceder miał mu przynieść korzyści w wysokości ponad 100 tysięcy złotych. Dopuścił się też kradzieży danych z nieużywanych kont internetowych na portalach aukcyjnych. Policjanci przez rok gromadzili dowody w tej sprawie i przesłuchali już ponad 70 osób, które zostały oszukane. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna od dłuższego czasu prowadził swoją przestępczą działalność. 28-latkowi grozi nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci przy okazji tej sprawy przypominają, by korzystając z internetu nie używać prostych haseł np. imię i data urodzenia; nie zapisywać haseł w przeglądarkach; zawsze wylogowywać się po zakończonej pracy z komputerem.

Dobrym zwyczajem jest stworzenie oddzielnego konta e-mail służącego wyłącznie do rejestrowania się na forach. W żadnym przypadku nie należy używać do tego celu konta służbowego lub tego powiązanego z bankiem. Nie można też zapominać o aktualizacji programu antywirusowego, jak i używanego oprogramowania.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj