Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Mniejsze wpływy i szukanie oszczędności

Facebook Twitter

Koronawirus zamknął wiele firm i instytucji, mniejsze dochody mieszkańców, to mniejsze wpływy do budżetów miast. Zaglądamy do Cieszyna. Tu już są wstępne dane z kwietnia.

– Wpływy są mniejsze o 3 miliony, musieliśmy pokryć część niezaplanowanych wydatków, ale są też w innych działach oszczędności

– mówi rzeczniczka magistratu, Katarzyna Koczwara. Czy w mieście szykują się cięcia budżetowe? Na razie to szukanie oszczędności. Jak dodaje Koczwara:

– Wszystkie wydziały i jednostki wnikliwie analizują plany na ten rok, podejmowane są decyzje, co będzie realizowane, a co odłożone w czasie.

W Cieszynie zauważyliśmy na koniec kwietnia mniejsze wpływy z podatku PIT o 2 miliony złotych i CIT o milion złotych. Jesteśmy na etapie zbierania danych z poszczególnych jednostek. Analizując rok do roku dochody, chociażby na przykładzie Miejskiego Zarządu Dróg, to mówimy o dochodach o około 300 tys. zł. mniejszych, ale też zauważyliśmy mniejsze wydatki. Mamy świadomość, że tak naprawdę kwiecień pokazał pierwsze skutki zamrożenia gospodarki. Przyglądamy się sytuacji, będziemy na nią reagować.

A jak wiecie z wiadomości Radia 90, na przykład Jastrzębie-Zdrój w ramach oszczędności podjęło decyzję o czasowym wyłączeniu latarni ulicznych w nocy. Docelowo lampy będą gasły o północy na terenie całego miasta.

Zobacz też:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj