Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Na 3 tygodnie zamkną pediatrię

Facebook Twitter

Przez trzy tygodnie cieszyński szpital nie będzie przyjmował małych pacjentów. Od początku sierpnia placówka zaprzestaje udzielania świadczeń zdrowotnych na oddziale pediatrycznym. Dlaczego?

Komunikat na stronie szpitala jest bardzo lakoniczny – jak czytamy, dyrekcja placówki wystąpiła do wojewody śląskiego z wnioskiem o wyrażenie zgody na czasowe zawieszenie działalności leczniczej Oddziału pediatrycznego. Chodzi o daty od 3 do 25 sierpnia. Nieco więcej informacji uzyskujemy w cieszyńskim starostwie, to organ, pod który podlega szpital.

Powód jest prozaiczny, przerwa w udzielaniu świadczeń jest spowodowana wyłącznie koniecznością przeprowadzenia prac remontowo-naprawczych V piętra w Pawilonie Łóżkowym, gdzie Oddział ten się znajduje, a których nie można było wcześniej przewidzieć. Zakres robót sprawia, że nie mogą być wykonane w obecności hospitalizowanych w tym czasie małych pacjentów.
Dla osób z terenu Śląska Cieszyńskiego najbliższe placówki zajmujące się dziećmi to  Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju oraz Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żorach.

Po wykonaniu niezbędnych prac remontowo-naprawczych, Oddział pediatryczny będzie kontynuował udzielanie pacjentom świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia – informuje cieszyńskie starostwo.

W przypadkach wymagających natychmiastowej pomocy personelu medycznego, mali pacjenci będą zaopatrywani w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym ZZOZ w Cieszynie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj