StartWiadomości Wiadomości dnia

Cieszyn: Na 3 tygodnie zamkną pediatrię

Komunikat na stronie szpitala jest bardzo lakoniczny – jak czytamy, dyrekcja placówki wystąpiła do wojewody śląskiego z wnioskiem o wyrażenie zgody na czasowe zawieszenie działalności leczniczej Oddziału pediatrycznego. Chodzi o daty od 3 do 25 sierpnia. Nieco więcej informacji uzyskujemy w cieszyńskim starostwie, to organ, pod który podlega szpital.

Powód jest prozaiczny, przerwa w udzielaniu świadczeń jest spowodowana wyłącznie koniecznością przeprowadzenia prac remontowo-naprawczych V piętra w Pawilonie Łóżkowym, gdzie Oddział ten się znajduje, a których nie można było wcześniej przewidzieć. Zakres robót sprawia, że nie mogą być wykonane w obecności hospitalizowanych w tym czasie małych pacjentów.
Dla osób z terenu Śląska Cieszyńskiego najbliższe placówki zajmujące się dziećmi to  Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju oraz Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żorach.

Po wykonaniu niezbędnych prac remontowo-naprawczych, Oddział pediatryczny będzie kontynuował udzielanie pacjentom świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia – informuje cieszyńskie starostwo.

W przypadkach wymagających natychmiastowej pomocy personelu medycznego, mali pacjenci będą zaopatrywani w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym ZZOZ w Cieszynie.

Zostaw komentarz