Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn na liście Europejskich Miast Reformacji. W 2017 roku duże rocznicowe obchody

Facebook Twitter

Cieszyn wśród Miast Reformacji. Tamtejsi miejscy radni, minionej już kadencji, na jednej z ostatnich sesji jednogłośnie zdecydowali o włączeniu Cieszyna do listy Europejskich Miast Reformacji. W 2017 roku na całym świecie obchodzona będzie 500 rocznica odnowy chrześcijaństwa, jaką zapoczątkował Marcin Luter.

Uroczyście ten rok będzie przebiegał także w Cieszynie. To dla nas ogromne wyróżnienie – mówi Radiu 90 proboszcz tamtejszej parafii ewangelickiej, ksiądz Janusz Sikora:

Na Śląsku Cieszyńskim żyje obecnie 40 tysięcy ewangelików, a tradycje ewangelickie w Cieszynie sięgają XVIII wieku – przypomina ksiądz Sikora:

Plan obchodów 500-lecia reformacji w Cieszynie nie jest jeszcze do końca znany, ale wiadomo, że zaczną się one już pod koniec 2016 roku:

Dodajmy, że obok Cieszyna na liście miast, które mogą ubiegać się o tytuł Europejskiego Miasta Reformacji są między innymi: Amsterdam, Bruksela, Genewa, Kopenhaga, Lyon, Mikulov, Norymberga, Paryż, Praga, Sztokholm, Wenecja czy Wiedeń. Miasta będą mogły posługiwać się specjalnym logo oraz otrzymają wsparcie medialne. Przypomnijmy obchody zaplanowano na 2017 rok.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj