Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Cieszyn: Nie ma kolejek do granicy

Facebook Twitter

Nie ma większych problemów z dojazdem i przekroczeniem granicy w Cieszynie Boguszowicach.

Tak w ubiegłym tygodniu wyglądała droga ekspresowa S52

Jeszcze w ubiegłym tygodniu, tuż po świętach na drodze ekspresowej S52 tworzyły się gigantyczne, kilkunastokilometrowe korki samochodów ciężarowych.

Dzisiaj (20.04.) przejazd jest na bieżąco

– słyszymy od Krzysztofa Pawlika, rzecznika cieszyńskiej policji.

Spokojnie, tak jak wcześniej było za pierwszym razem, gdy wprowadzili Czesi te pierwsze kontrole związane z dodatkową dokumentacją, też wówczas był jednodniowy, większy korek. Teraz na spokojnie już w miarę płynnie to wszystko się porusza w rejonie granicy. Z naszej strony, na spokojnie, nie było żadnych korków w związku z weekendem, czy obostrzeniami ze strony Czech.

Mimo pięknej pogody, mieszkańcy regionu trwają w kwarantannie. W Weekend nie było zwiększonego ruchu w Beskidy.

Od dzisiaj dopiero te nowe przepisy, które delikatnie luzują te obostrzenia. Natomiast one się całkowicie nie zmieniają. Nadal te obiekty prowadzące działalność, które są wymienione w rozporządzeniu, nie działają, bądź w ograniczonym zakresie tylko. Nie miałem żadnych informacji, żeby nagle był natłok ruchu, ale też dzisiaj jest pierwszy dzień po wprowadzeniu tego rozporządzenia, to dopiero za kilka dni się okaże co i jak będzie to wyglądało ze strony społeczeństwa.

Przypomnijmy, od dzisiaj (20.04.) nie obowiązuje już zakaz wstępu do parków i lasów. W nowych przypisach przyjęto rekomendację ministra środowiska i na tereny zielone będzie można wchodzić bez maseczki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj