StartWiadomości Wiadomości dnia

Cieszyn: nowa Burmistrz ma dwóch zastępców

Pierwszy z panów ma związki z cieszyńskim samorządem, przez kilka lat był przewodniczącym Rady Miasta. Major natomiast był radnym w Bieruniu, pracował również w tamtejszym starostwie. Po przeprowadzce na Śląsk Cieszyński zatrudniony był w chybskim urzędzie gminy. Każdy ma swoje obowiązki – przyznaje Gabriela Staszkiewicz.

Burmistrz Major będzie odpowiedzialny za tzw. twarde projekty, działy, inwestycje. Strategia, Miejski Zarząd Dróg – te działki wymagające takich umiejętności. Pan Krzysztof Kasztura będzie odpowiadał za kulturę, oświatę, opiekę społeczną.

Gabriela Staszkiewicz uważa, że takie miasto jak Cieszyn powinno mieć dwóch zastępców. Spraw do załatwienia jest wiele. Burmistrz, zastępca i sekretarz miasta muszą mieć jeszcze wsparcie – dodaje. Jeden zastępca się nie sprawdził.

Myślę, że ten system się jednak nie sprawdzał, ponieważ poprzedni burmistrz na jednej z debat sam powiedział, że zrewidowałby tę decyzję. Ponieważ rzeczywiście ogrom pracy, który został nałożony na tylko dwie osoby, pozwala na administrowanie, ale nie pozwala na szerszą wizję miasta. Każdy jest maksymalnie obciążony bieżącymi sprawami,  decyzjami, które muszą być podjęte tu i teraz. nie ma oddechu, żeby popatrzeć do przodu i zaplanować, jak to miasto ma wyglądać za pięć czy dziesięć lat.

Obaj zastępcy już wprowadzili się do swoich gabinetów.

Zostaw komentarz