Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: O 12km/h za szybko. Kierowca nie miał uprawnień

Facebook Twitter

Jechał o 12km/h za szybko, w czasie kontroli okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania samochodem. 18-latek wpadł w czasie policyjnej akcji na Śląsku Cieszyńskim.

Fot. cieszyn.policja.gov.pl

Kontrola miała miejsce w Kostkowicach. Kierujący peugeotem 18-latek przekroczył dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o 12 km/h. W trakcie czynności okazało się, że kierujący osobówką nie posiada uprawnień do kierowania.

Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami został ukarany mandatem karnym za przekroczenie dozwolonej prędkości, natomiast w związku z brakiem uprawnień zostanie przeciwko niemu sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że za to wykroczenie sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, a sprawca podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł.

O tym, że za kierownicą siedzi osoba nieposiadająca prawa jazdy, wiedział pasażer pojazdu, który był jednocześnie właścicielem samochodu. Mundurowi nałożyli na niego mandat w wysokości 300 zł za to, że dopuścił do takiej sytuacji. Samochód, na prośbę właściciela, został przekazany osobie, która bez zastrzeżeń ze strony mundurowych, mogła nim kierować.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022