Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn od czwartku zamyka wszystkie placówki oświatowe

Facebook Twitter

Od czwartku (12.03.) nie będzie lekcji, a od poniedziałku (16.03.)  szkoły będą zamknięte- to decyzja rządu. Tymczasem w Cieszynie od czwartku wszystkie instytucje szkolne, przedszkola i żłobki będą zamknięte.

– Nie będzie nawet zajęć opiekuńczych, wynika to ze specyficznej sytuacji w Cieszynie- mówi zastępca burmistrza Cieszyna Przemysław Major.

Wczoraj (10.03.) została podjęta decyzja o zamknięciu od dzisiaj, od środy (11.03.) szkół podstawowych, natomiast ze względu na dzisiejszą decyzję rządu od jutra (12.03.) w Cieszynie będą zamknięte również żłobki i przedszkola. Podyktowane to jest tą specyficzną sytuacją w Cieszynie ze względu na to, że mamy przypadki zakażenia koronawirusem, stąd też nie będziemy zapewniali zajęć opiekuńczych przez czwartek i piątek. Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, podjęta dzisiaj (11.03.) została decyzja o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych na terenie Cieszyna.

Co z osobami, z którymi mogły zetknąć się chore na koronawirus osoby z Cieszyna? Wszystkie działania, jeśli chodzi o kwarantannę podejmuje sanepid wraz ze służbami wojewody. My nie mamy dokładnej informacji, jako władze miasta o zasięgu prowadzonej kwarantanny- dodaje Major.

Najchętniej czytane:

Szpital Śląski w Cieszynie wprowadza całkowity zakaz odwiedzin

Cieszyn: Sytuacja na granicy w Boguszowicach [LIVE]

Cieszyn: dezynfekcja także w szkołach ponadpodstawowych

Zamek Cieszyn zamknięty dla zwiedzających

Cieszyn zamyka wszystkie szkoły podstawowe. Odwołuje imprezy [AKTUALIZACJA]

Wszystkie informacje o koronawirusie: TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj