Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Cieszyn odwołał Święto Trzech Braci

Facebook Twitter

Nie będzie w tym roku Święta Trzech Braci w Cieszynie. Taką decyzję podjęto w związku z pandemią koronawirusa. Zorganizowanie imprezy w obecnej dobie jest niemożliwe, są niewielkie szanse, że do czerwca na kiedy to planowane było święto miasta po polskiej i czeskiej stronie Olzy, sytuacja się zmieni.

Poinformowała na dzisiejszej przeprowadzonej on-line konferencji, burmistrz miasta Gabriela Staszkiewicz:

Jesteśmy o wtorkowej telekonferencji z Czeskim Cieszynem. Pytania i wątpliwości, które mieliśmy: co robić z naszą największą planowaną imprezą na ten rok, czyli 30-lecie Święta Trzech Braci. Podjęliśmy trudną decyzję, ale myślę, że jedyną w tej sytuacji. Przenosimy ją na przyszły rok, także będziemy świętować przez dwa lata.

Znany jest już termin przyszłorocznego Święta Trzech Braci, to weekend 18, 19 i 20 czerwca. Postaramy się by obchody, podobnie jak te planowane na ten rok były huczne- dodaje dyrektor Domu Narodowego w Cieszynie, Adam Cieślar:

Postaramy się program przenieść w większości. W Większości mamy umowy podpisane, w tej chwili zaczynamy negocjacje z zespołami, czy te terminy im odpowiadają w przyszłym roku i na jakich zasadach możemy te koncerty przenieść, czy te umowy aneksować. Z częścią mamy też wpłacone zaliczki, więc tutaj jest najmniejszy problem- jakoś się dogadamy. Być może program się trochę zmieni, bo nie wszyscy te swoje plany będą dopasowywać do naszych, ale liczymy na to, że nie będzie gorzej na pewno niż to, co planowaliśmy w tym roku. Uda nam się też coś fajnego zaproponować za rok.

Burmistrz Staszkiewicz zapowiedziała także, że jeżeli wszystkie obostrzenia zostaną zniesione, we wrześniu zorganizowana zostanie inna tradycyjna impreza Cieszyńska Trówła.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 lipca 2020