Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Cieszyn: Podziel się laptopem albo tabletem

Facebook Twitter

Od kilku dni samorządy mogą składać wnioski na zakup komputerów i laptopów w ramach nauczania na odległość. Nim jednak program ruszył, rodzice zaczęli się sami organizować.

Tak jest w Cieszynie, gdzie już kilkadziesiąt uczniów może korzystać z otrzymanego, bądź pożyczonego sprzętu. Rodzice między sobą zaczęli wymieniać informacje, kto co potrzebuje, znalazły się też osoby, które przekazały komputery, by uczniowie mogli się zdalnie uczyć – mówi Joanna Wowrzeczka, miejska działaczka i radna Cieszyna.

Dostaję informacje jakie jest zapotrzebowanie realne, gdzie są największe potrzeby. W ten sposób ta druga strona, czyli wypuszczony komunikat do wszystkich mieszkańców, mieszkanek, blisko, daleko, którzy mogli by podzielić się urządzeniem typu laptop, komputer, tablet. Wszystko to co jest sprawne, możliwe do uruchomienia, do przeprowadzenia zajęć czy skorzystania z zajęć przez ucznia szkoły z Cieszyna. Dotąd około 30 urządzeń trafiło, część z tego są do wypożyczenia, część do przekazania na zawsze mieszkańcom.

Sprzęt nie musi być nowy. Musi działać, to podstawa, tak aby od razu można było odrabiać na nim lekcje i korzystać z łączenia z nauczycielami – dodaje Wowrzeczka.
Komputery udało się już zebrać dla uczniów w szkołach podstawowych 4,5 oraz 1. Ale kolejni uczniowie czekają potrzebny jeszcze sprzęt do szkół 2 i 3.

Przede mną SP3 i 2 i to na dzień dobry – 24 urządzenia są potrzebne na dwie te szkoły. Dziękuję przede wszystkim w imieniu dzieciaków, które od 2 tygodni są wyłączone z możliwości korzystania ze szkół, z lekcji i zadań.  Chciałabym, żeby wszyscy mieli świadomość, że często jest jakieś urządzenie w domu, ale nagle stało się tak, że w domu jest dwoje, czworo dzieci plus rodzice, którzy też muszą korzystać bo pracują zdalnie. To są sytuacje, na które nikt się nie przygotował i rzeczywiście sprzęt trafia tam gdzie jest na prawdę potrzeba.

Komputery codziennie do godziny 19.00 zbierane są w hotelu „Liburnia” na ulicy Liburnia 10.

Numery telefonów:

  • 33 852-29-92;
  • 780-043-098

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2020