Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Policja zlikwidowała plantację marihuany. Można z niej było przygotować 1500 działek!

Facebook Twitter

Domowa plantacja konopi indyjskich i blisko 1,5 kilograma suszu marihuany oraz substancji psychotropowych przemyconych przez granicę. Policjanci od dłuższego czasu zajmowali się sprawą związaną z podejrzeniem wprowadzania do sprzedaży narkotyków. Ustalili, że w przestępczy proceder zamieszani byli 48-letni i 27-letni mieszkańcy Cieszyna.

Mundurowi w wyniku podjętych działań, zebranego materiału oraz obserwacji zatrzymali podejrzanych o przestępczy proceder mężczyzn. Policjanci przystąpili do przeszukania mieszkania, podczas którego zabezpieczyli łącznie niemal 1,5 kg suszu marihuany, z którego można przygotować blisko 1500 „działek” dilerskich, oraz kilkadziesiąt tabletek substancji psychotropowych i gotówkę.

W trakcie czynności mundurowi w mieszkaniu ujawnili także namioty oraz infrastrukturę służącą do hodowli nielegalnych roślin, a w nich 10 krzewów konopi indyjskich, będących w różnych fazach wzrostu. Nielegalna uprawa znajdowała się w specjalnie przygotowanym do tego pomieszczeniu. To tam zatrzymany mężczyzna, uprawiał rośliny, a przy użyciu urządzeń sterujących ogrzewaniem, oświetleniem, oraz wentylacją, kontrolował wszelkie parametry potrzebne do należytego wzrostu roślin. Policjanci zabezpieczyli całe oprzyrządowanie służące do produkcji narkotyku, w tym specjalistyczne lampy czy wentylatory. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków i przedmiotów to ponad 50 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty.

Starszy z mężczyzn usłyszał zarzuty zarzutu przemytu substancji niedozwolonych oraz zarzut ich udzielania. 48-latek został na wniosek prokuratury i na mocy postanowienia sądu tymczasowo aresztowany. Za przemyt i posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara od trzech lat pozbawienia wolności wzwyż. Młodszemu mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania narkotyków i uprawy marihuany. 27-latek został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj