Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Cieszyn: Protest przeciwko wieży komórkowej [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Nie pomogły mediacje, pisma i listy. Wczoraj (16.09.) w Cieszynie grupa około stu mieszkańców polskiej i czeskiej części miasta protestowała przeciwko powstającej wieży komórkowej.

Jak argumentowali, 62-metrowa wieża transmisyjna w centrum miasta oszpeci krajobraz. Mieszkańcy protestowali, a w tym samym czasie pracownicy wylewali beton pod fundamenty obiektu. Choć operator komórkowy, co trzeba zaznaczyć, ma wszystkie niezbędne zgody na inwestycję, to zdaniem mieszkańców, przed jej rozpoczęciem powinny toczyć się konsultacje.

Karol Cieślar, architekt na co dzień mieszkający w Czeskim Cieszynie nie ukrywa, że to smutny widok, kiedy tle tak pięknego, zabytkowego i otoczonego zielenią miejsca jakim jest Wzgórze Zamkowe, powstanie wysoka wieża komórkowa.

Sercem tych dwóch miast jet to Wzgórze Zamkowe, to szpila, gwóźdź do tego serca wsadzony. Większą część roku nie widzimy Wzgórza Zamkowego, bo jest pochłonięta przez zieleń, tylko w zimie. A teraz będziemy widzieli stercząca wieżę. Strona czeska nie byłą informowana o promieniowania, to są międzynarodowe zaniedbania.

Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna zapowiada, że taka sytuacja nie może więcej się powtórzyć. Wszystkie tego typu inwestycje muszą być konsultowane i trafią prosto w ręce włodarzy miasta.

Wczoraj pracownicy budowlani zabetonowali fundamenty i metalowe posadowienie 62-metrowej wieży. Na portalu radio90.pl znajdziecie zdjęcia z wczorajszego protestu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj