Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Cieszyn śmieje się przede wszystkim wieczorami

Facebook Twitter

W piątek (23.11.) w Teatrze im. Adama Mickiewicza rozpoczną się Cieszyńskie Wieczory Kabaretowe - Heca 2012. Podczas tegorocznej edycji zobaczymy skecze w wykonaniu takich kabaretów jak Formacja Chatelet, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Koń Polski oraz Krzysztof Daukszewicz.

Piątek, 23.11., godz. 18.00

  • FORMACJA CHATELET – niepoprawni optymiści i wieczni buntownicy – ciągle wierzą, że poprzez kabaret zmienią świat i odkryją u ludzi nowe kontynenty świadomości. Najwięcej przyjemności sprawia im dawanie przyjemności [cokolwiek to znaczy]. Formacja powstała nagle w Krakowie… i niech trwa. Niewątpliwie jest to najbardziej przystojny mentalnie kabaret w Polsce – nie wierz innym, którzy twierdzą inaczej. Kochają być na scenie – jako Formacja Chatelet, w różnych kon­fi­gu­ra­cjach per­so­nal­nych, istnieją już od grudnia 1996, obecnie działają w składzie: Adam Małczyk, Michał Pałubski. Jak sami twierdzą jest to skład optymalny, a Chatelet jest przez to w szczytowej formie!
  • KABARET POD WYRWIGROSZEM jest z Krakowa. Są absolwentami Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Ale w kabarecie radzą sobie nieźle, wbrew panującej opinii, że zawodowi aktorzy nie mają do siebie dystansu. Oni mają, nie tylko dystans, ale też poczucie humoru. Inspirację do skeczy znajdują wszędzie, dlatego strach z nimi rozmawiać, bo potem na scenie to obśmieją. Ich występy to widowiska zabawne i dynamiczne, pełne drwiny i rubasznego humoru. Najbardziej lubią się przebierać i parodiować. Przyłożą każdemu, od gwiazd telewizji do szanowanych naukowców. Nie boją się też satyry politycznej.

Sobota, 24.11., godz. 18.00

  • KABARET KOŃ POLSKI powstał w roku 1985. Regularnie pojawiają się w telewizji – zwłaszcza na Festiwalu Kabaretowym w Koszalinie, gdzie są gospodarzami. Oprócz tego występowali w serialach „Badziewiakowie” i „Skarb Sekretarza”, do którego Leszek Malinowski napisał scenariusz. W swoich skeczach wyśmiewają bieżące wydarzenia polityczne i społeczne (chociaż jest to coraz bardziej ryzykowne), tworząc plejadę cha­ra­kte­ry­stycz­nych postaci. Ich numery długo pozostają świeże, dlatego można je oglądać po kilka razy i ciągle się doskonale bawić. Koń polski jest ka­ba­re­tem, który zna cała Polska. Najwierniejsi fani znają na pamięć całe numery. Ich piosenki szybko wchodzą do kanonu największych przebojów i są śpiewane przez wszystkie pokolenia widzów.
  • KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ Satyryk, poeta, gitarzysta, piosenkarz, kompozytor i przede wszystkim kabareciarz. Nadawca słynnych „Listów do J.W.P. Hrabiego” i komentator najnowszych wydarzeń w audycji „Szkło kontaktowe”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2020