Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Specjalny mail gdzie można zgłaszać pomoc dla Ukrainy

Facebook Twitter

Pomagać Ukraińcom chce też Cieszyn i uruchamia specjalnego maila, na którego adres można wysyłać chcę pomocy poszkodowanym. W mieście żyje i pracuje wielu obywateli Ukrainy. Im w pierwszej kolejności chcą pomóc.

oszustwa

Dziś spotkał się Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego:

Analizujemy wszystkie możliwości niesienia pomocy. W pierwszej kolejności chcemy dotrzeć do obywateli Ukrainy, którzy żyją w Cieszynie, chcą tutaj sprowadzić swoje rodziny z ojczyzny, gdzie toczy się wojna

– mówi Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

Uruchomiony został adres mailowy:

[email protected]

administrowany będzie przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Pisząc tam trzeba określić, jaki rodzaj pomocy Państwo oferujecie: wolontariat, chęć zapewnienia zakwaterowania, wsparcie psychologiczne, pomoc jako tłumacz itp. Trzeba zostawić do siebie także dane kontaktowe. Swoją chęć wsparcia i pomocy mogą zgłaszać także przedsiębiorcy.

Rzeczy materialne, środki czystości ze szczególnym uwzględnieniem produktów pielęgnacyjnych dla małych dzieci i pieluch, żywność można dostarczyć do siedziby Straży Miejskiej przy ul. Limanowskiego 7.

W cieszyńskich szkołach uczy się ponad 40 ukraińskich dzieci. Im po powrocie z ferii do szkoły zostanie udzielone w pierwszej kolejności wsparcie psychologiczne.

W geście solidarności z Ukrainą na Ratuszu wywieszone zostały ukraińskie flagi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023