Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: sytuacja po deszczu opanowana, jednak woda wyrządziła szkody

Facebook Twitter

Jeden most uszkodzony w Cieszynie po ostatnich intensywnych opadach deszczu. Śląsk Cieszyński sprząta po tym, jak podniosły się stany wód w rzekach.

sytuacja po deszczu

W mieście nad Olzą sytuacja po obfitych opadach deszczu szybko została opanowana

– podkreśla to burmistrz Cieszyna, Gabriela Staszkiewicz:

Gabriela Staszkiewicz: Mamy też zniszczony jeden z mostów, uszkodzony, jest zabezpieczony. Apeluję też do mieszkańców, żeby z niego nie korzystać. To ul. Skowronków, to jest na granicy między Cieszynem a Goleszowem. Rzeczywiście, tam jest dość mocno uszkodzony taki mały mostek, ale będziemy musieli go jednak zabezpieczać. Były wczoraj zabezpieczone te brzegi, dzisiaj myślę, że Miejski Zarząd Dróg również starał się to udrożnić na tyle, żeby można było z tego korzystać. Na pewno będziemy się starać to wyremontować w najbliższym czasie.

Gabriela Staszkiewicz cieszy się, że akcja w sytuacji zagrożenia przebiegła sprawnie.

Gabriela Staszkiewicz: Sytuację powodziową najgorszą mieliśmy nad ranem, wczoraj rzeczywiście były przekroczone stany alarmowe. Przez jakiś czas była ta woda bardzo wysoka. Obserwowaliśmy cofki do dopływów Olzy. No na szczęście zaczęło to już później się uspokajać. Oczywiście są zalane piwnice w różnych miejscach miasta, ale też dzięki naszym Ochotniczym Strażom Pożarnym i oczywiście Państwowej Straży Pożarnej. Była szybka reakcja.

Przypomnijmy, że tego samego dnia, kiedy niebezpiecznie podnosiły się stany wody w rzece, doszło do pożaru w cieszyńskim ratuszu. Na szczęście straty są niewielkie. Dziś (05.06.) urząd pracował już normalnie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024