Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Szukają właściciela pieniędzy. Kto je zgubił?

Facebook Twitter

"Nie możemy podać kwoty ani gdzie została odnaleziona, jedno jest pewne – to spora suma pieniędzy " – mówią urzędnicy w cieszyńskim starostwie. Do tutejszego Biura Rzeczy Znalezionych, zgłosił się jeden z mieszkańców z terenu powiatu cieszyńskiego. Okazał się uczciwym znalazcą.

fot._Alicja_/ pixabay.com

Mężczyzna do biura przyniósł pieniądze, które odnalazł. Były to złotówki i waluta obca.

Wzorowa postawa, zasługująca na najwyższe uznanie, zachowanie godne do naśladowania oraz wielki dowód na uczciwość znalazcy

– mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Znalazł większą sumę pieniędzy. Zamiast jak mogłoby się to wydarzyć, schować do kieszeni, przyniósł do biura rzeczy znalezionych. To dla kogoś mogła być duża kwota, może oszczędzał miesiącami, czy dłużej. Chcę powiedzieć, że w starostwie czeka określona suma pieniędzy, a osoba, która zgubiła, może się zgłosić. Oczywiście musi powiedzieć, jaka to była kwota, jaka waluta, jakie banknoty, gdzie się to mogło zdarzyć i wtedy będzie mogła odzyskać tę kwotę.

Zgodnie z polskim prawem uczciwemu znalazcy należy się również znaleźne w wysokości 10% wartości od znalezionej gotówki.

Biuro Rzeczy Znalezionych mieści się w budynku Starostwa Powiatowego w Cieszynie przy ul. Bobreckiej 29, w Wydziale Organizacyjnym – pokój 210, III piętro. Godziny pracy biura: poniedziałek-piątek: 730-1500, tel. 33 4777 210.

Przypominam, że w przypadku zabrania znalezionych pieniędzy lub innej rzeczy i niepoinformowania o tym fakcie Policji, lub nieprzekazaniu ich do Biura Rzeczy Znalezionych, mieszczącym się przy każdym starostwie powiatowym w Polsce, możemy odpowiadać za przestępstwo przywłaszczenia tj. za czyn z art. 284 Kodeksu Karnego

– kończy Szczurek.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj