Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Trwają inwestycje na drogach

Facebook Twitter

Trwają prace remontowe na cieszyńskich ulicach. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Szczególnie na ulicy Katowickiej, to jedna z głównych dróg w mieście, z dużym natężeniem ruchu.

Trwa modernizacja jej nawierzchni. – Ale na szczęście prace powoli zmierzają już ku końcowi – mówi zastępca burmistrza Cieszyna Przemysław Major. Odpowiada też na pytanie mieszkańców, dlaczego remontowany jest raptem dwustumetrowy jej odcinek i kiedy będą kolejne?

To jest droga powiatowa. Było to zadanie wspólnie powiatem, jest też z powiatu dofinansowanie. Taki został określony zakres na ten rok. Przed nami rozmowy co do kolejnych robót na drogach powiatowych. To nie jest inwestycja a zadanie remontowe – 800 tysięcy złotych było zaplanowane w budżecie. To jest to współfinansowane 50/50%.

Przedłużyły się natomiast prace na ul. Frysztackiej. Tutaj od lutego zamknięty jest kilkusetmetrowy odcinek tej drogi. Inwestycja miała zakończyć się wraz z wakacjami, niestety potrzebne był pewne prace dodatkowe, ale już za kilka dni kierowcy będą mogli jeździć po nowej i szerszej niż do tej pory drodze. – Dodatkowo, korzystając z zamknięcia tego odcinka, rozpoczęto modernizację sąsiedniej drogi – dodaje Major.

Dodatkowo rozpoczęły się prace na ulicy Hażlaskiej, w stronę ulicy św. Jerzego. To zadanie wprowadziliśmy w tym roku do budżetu, żeby wykorzystać moment prac na ul. Frysztackiej i odcinek Hażlaskiej, pod górkę do Jerzego, żeby był zrobiony. Jesteśmy na etapie opracowywania dokumentacji projektowej na przebudowę całej ulicy Hażlaskiej aż do ekspresówki. W tym roku skończymy dokumentację, żeby w kolejnych latach móc z powiatem to zadanie realizować.

Na ten rok zaplanowano także prace w okolicach ulic Rzeźniczej i Dojazdowej. Chodzi o odcinek w okolicach Energetyki Cieszyńskiej. To miejsce, gdzie po obfitych opadach deszczu, powstaje rozlewisko. Inwestycja ma poprawić tę sytuację, powstanie na części drogi odwodnienie, kanalizacja deszczowa i nowa nawierzchnia.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj