Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Wchodzi w życie uchwała krajobrazowa

Facebook Twitter

Koniec dużych reklam w śródmieściu Cieszyna. Mija rok od wejścia w życie Uchwały Krajobrazowej. W związku z tym od 25 grudnia zmiany. Muszą zostać dostosowane do przepisów m. in. reklamy w historycznej części miasta a także na nieruchomościach poza nią, ujętych w Gminnej Ewidencji Zabytków lub w rejestrze zabytków.

fot.www.cieszyn.pl

W historycznym centrum reklamy w większości będą musiały zostać zlikwidowane. Na obszarze zabytkowym Cieszyna oraz nieruchomościach, na których znajdują się zabytki, obowiązuje zakaz reklam z kilkoma wyjątkami np. mogą zostać reklamy na budynkach umieszczane w gablotach w poziomie parteru o powierzchni max. 3 m2, niewielkie wolnostojące, na tzw. „słupach ogłoszeniowych” czy na wiatach przystankowych.

Na razie mogą pozostać szyldy, czyli informacje związane z działalnością prowadzoną na danej nieruchomości, na ich dostosowania pozostają jeszcze 3 lata. Przepisy uchwały krajobrazowej dotyczą wszystkich reklam, również tych umieszczonych na terenach prywatnych. Koniec także z banerami na płotach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023