Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Wydział Komunikacji dalej nieczynny. Choruje większość urzędników

Facebook Twitter

16 pracowników, czyli ponad połowa zatrudnionych nie przyszła do pracy. Mowa o Wydziale Komunikacji cieszyńskiego starostwa. Urzędników w domu zatrzymała choroba. Ale nie koronawirus.

Choroba uniemożliwiła prawidłowe działanie tej komórki urzędu. Od środy 24 marca wydział jest zamknięty, obieg dokumentów wstrzymany. Pierwotnie sądzono, że to koronawirus, ale pracownicy przejawiali objawy wskazujące na problemy żołądkowo-jelitowe.

Stan zdrowia nie pozwolił również na podjęcie pracy kierownictwu wydziału

– informuje Sylwia Pieczonka rzecznik prasowy cieszyńskiego starostwa.

Sylwia Pieczonka: Przy tak licznej nieobecności urzędników nie można było zapewnić oczekiwanej sprawności obsługi Klientów. Powyższa sytuacja uniemożliwiła prawidłowe działanie tej komórki. Jeszcze w tym samym dniu pomieszczenia przy ul. Granicznej 79 zostały zdezynfekowane.
Obecnie trwa gromadzenie informacji o stanie zdrowia wszystkich pracowników Wydziału. Starostwo kontaktuje się z urzędnikami w celu potwierdzenia ich zdolności do ponownego podjęcia pracy.

Dopiero po otrzymaniu informacji zwrotnej – zapadnie decyzja o formie funkcjonowania Wydziału oraz o samym wznowieniu obsługi Klientów. Na ten moment dwie osoby z załogi mają potwierdzony pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV2 i przebywają w domowej izolacji. Czują się dobrze.

czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj