Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Cieszyn: Wypadek po marihuanie

Facebook Twitter

Niesprawny samochód a kierowca pod wpływem marihuany – to wstępne przyczyny wypadku, do którego doszło w poniedziałkowy (08.07.) wieczór w Cieszynie na ul. Katowickiej. Zderzyły się tam dwa samochody, ucierpiała jedna osoba. Droga przez dwie godziny była zablokowana.

Wstępne ustalenia policjantów drogówki wskazują na to, że kierujący golfem 19-letni cieszynianin podczas wyprzedzania stracił panowanie nad samochodem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Jadąca w kierunku centrum kobieta, kierująca audi, widząc co się dzieje, próbowała uniknąć zderzenia i zjechała na chodnik. Mimo tego kierowca golfa nie zdołał opanować samochodu i doprowadził do zderzenia obu pojazdów.

Wszyscy uczestnicy wypadku zostali przewiezieni do szpitala. Kobieta podróżowała z kilkunastomiesięcznym dzieckiem, nic poważnego im się nie stało. Ranny został pasażer golfa. Kierowca volkswagena nie odniósł obrażeń. Pojazd, którym kierował 19-latek został usunięty z drogi na koszt właściciela. Był niesprawny technicznie – opony miały zróżnicowany bieżnik, w dodatku były nadmiernie wyeksploatowane. Kierowca golfa nie ma już prawa jazdy, policjanci zatrzymali mu dokument po tym, jak wynik badania wykazał, że kierował pod wpływem marihuany. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Za policją przypominamy: kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020