Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Wysoka wieża komórkowa jednak powstanie?

Facebook Twitter

Fiaskiem zakończyły się rozmowy cieszyńskiego magistratu z operatorem sieci PLAY. Przypomnijmy: operator zamierza w niewielkiej odległości od Wzgórza Zamkowego wybudować wieżę transmisyjną.

Wysoki na 60 metrów maszt, zdaniem włodarzy i mieszkańców, oszpeci to miejsce. Firma ma jednak wszystkie niezbędne zgody na budowę. Szansą miała być umowa z Energetyką Cieszyńską, na której kominach teraz znajdują się anteny.  Jednak nie udało się porozumieć do kwoty, jaką PLAY miałby płacić za dzierżawę miejsca – mówi Radiu 90 Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna:

Uzgodniliśmy wszystkie tematy dotyczące technicznych wejść na komin, umieszczenia tych anten. Jeśli chodzi o ilość powierzchni, która miałaby być wynajęta dla firmy Play, to jest raz taka, jaka jest w tej chwili. Niestety, firma play postawiła warunki jeszcze niższe, trzykrotnie a właściwie pięciokrotnie niższą od tego, co powinni płacić i co płacą pozostali operatorzy, co dla nas jest absolutnie nie do zaakceptowania.

Obniżając stawki sieci PLAY, musielibyśmy obniżyć je także wszystkim innym najemcom i operatorom – zaznacza Staszkiewicz. A jak dodaje burmistrz- Energetyka, to spółka, w której 49% udziałów ma Tauron.

Jedyna szansa, jaka jest to porozumienie z Tauronem, żeby Energetyka Cieszyńska zgodziła się na te niższe koszta. Ale są to straty dla spółki. Nie jest to dla nas komfortowa sytuacja, ja nie mogę zmusić Energetyki Cieszyńskiej, żeby ponosiła koszty i obniżyła dochody. Chociaż nie są one kluczowymi dochodami.

I wszystko na to wskazuje, że operator, mimo protestów mieszkańców, wybuduje w Cieszynie wieżę. Poprawi to zasięg i dostęp do internetu, oszpeci natomiast krajobraz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj