Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Cieszyn: Z okazji Dnia Ziemi posprzątali rzekę Bobrówkę

Po 3 latach przerwy znów można było posprzątać Bobrówkę. W Cieszynie, z okazji Dnia Ziemi zorganizowano akcję oczyszczania ze śmieci koryta tej rzeki.

Szacowany czas czytania: 00:38

Prowadzona była na dwóch odcinkach: od wiaduktu przy skrzyżowania ul. Bobreckiej, do mostu przy Brodzińskiego oraz na odcinku od Heczki, wzdłuż rzek do dawnego młyna. Podobnie jak w latach poprzednich o oczyszczenie fragmentu miasta zadbali uczniowie cieszyńskiej Szkoły Podstawowej nr 1. 70 uczniów wyposażanych w dobre chęci oraz worki i rękawice ochronne zebrało około 220 kg śmieci.

Akcję zorganizował Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Cieszynie, przy współpracy z Miejskim Zarządem Dróg w Cieszynie.

Czytaj także:

REKLAMA