Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn z tytułem najlepszego Dworca Kolejowego 2022

Facebook Twitter

I już wiadomo, który obiekt nosi tytuł Dworca Roku 2022. Przypadł on temu w Cieszynie. Nagrodę publiczności otrzymał dworzec w Kątach Wrocławskich.

Konkurs corocznie organizuje Fundacja ProKolej i Fundację Grupy PKP. Stawia on przede wszystkim na rozpatrzenie praktycznych zalet dworców przez jury. Opiniowali oni kandydatów pod kątem „propagowania dobrych praktyk w obsłudze podróżnych, a także promowania dworców nowoczesnych i funkcjonalnych.”

Wzmianki o przystanku kolejowym w Cieszynie na miejscu dzisiejszego dworca sięgają już 1888 roku, znalazł się on wówczas na linii Kolei Miast Śląskich i Galicyjskich, łączącej Morawy, Śląsk Cieszyński i Galicję. Obecnie samorządowy dworzec kolejowy w Cieszynie to nowoczesny komunikacyjny węzeł przesiadkowy z odrestaurowanym budynkiem głównym.

W tym roku po raz pierwszy jury postanowiło przyznać dodatkową nagrodę specjalną. Otrzymał ją dworzec Przemyśl Główny. Tytuł przyznano za symboliczną rolę, jaką obiekt ten odegrał w pierwszej fazie wojny w Ukrainie, zamieniając się w wielkie centrum przyjmowania i udzielania pomocy humanitarnej dla uchodźców.

To właśnie nagroda, którą przyznają internauci, ma dla nas, ale przede wszystkim dla samych obiektów dworcowych, szczególną wartość. Trudno bowiem znaleźć lepszych jurorów niż podróżni i miłośnicy kolei – tysiące osób każdego dnia korzystających z usług oferowanych przez dworce, obserwujących zmiany, które zachodzą w ich obszarze. Innymi słowy – są to najlepsi recenzenci. Dlatego głosy oddane poprzez stronę internetową konkursu będą stanowić niezwykle istotny wkład do realizacji jednego z głównych celów naszego wydarzenia – upowszechniania tego, co dobre i przyjazne dla każdego, kto pojawi się na dworcu kolejowym

– zaznacza Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj