Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn zachęca do zgłoszeń pomysłów do budżetu obywatelskiego

Facebook Twitter

360 tysięcy złotych do wydania w Cieszynie. Co więcej, o tym, na jakie inwestycje czy inicjatywy trafią, zadecydują sami mieszkańcy. W mieście nad Olzą rusza kolejny budżet obywatelski. Projekt może zgłosić każdy mieszkaniec miasta.

Oprócz opisu projektu wymagane jest określenie szacunkowego kosztu jego realizacji. Dodatkowo należy załączyć mapy, szkice, ewentualnie posiadaną dokumentację techniczną. Na razie jednak w dniach od 1 do 20 czerwca będzie możliwość przedłożenia zarysów projektów (wyłącznie w wersji papierowej) do ich wstępnego zaopiniowania przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego.

To taka wstępna weryfikacja pomysłów – zaznacza Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna. Mieszkaniec może dopytać o wszelkie szczegóły techniczne.

Gabriela Staszkiewicz: Chcę zapytać, czy on ma sens, czy na tym miejscu, bo pamiętajmy, że muszą być też takie miejsca, co do których albo właściciele się zadeklarowali, że pozostają dostępne publicznie albo miejsca, w których miasto ma swój teren i nie ma żadnych innych planów dotyczących danej przestrzeni. Pomysły- zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do tego, żeby składać takie wnioski i jednym z pomysłów mogłoby być też fortepian, który z powrotem trafił na cieszyński rynek.

Koszt realizacji jednego projektu nie może przekroczyć kwoty 180 000 zł. Ale jak zaznacza burmistrz, liczy, że będą też mniejsze, lokalne inicjatywy jak chociażby ustawienie gdzieś ławeczki.

Gabriela Staszkiewicz: Można też popatrzeć, na naszej stronie internetowej są te projekty, które kiedyś zdobyły poparcie mieszkańców, realizacje tam są pokazane, także może to też kogoś zainspirować. Tych inspiracji jest trochę, choćby tężnia solankowa, która się gdzieś tam znajduje w Dębowcu czy w Zamarskach. To są małe projekty, które na pewno się zmieszczą.

Formularze zgłoszenia projektu, formularze kart poparcia dla projektu w wersji elektronicznej, jak również wszystkie informacje dotyczące budżetu obywatelskiego będą dostępne na stronie internetowej. Link: https://cieszyn.budzet-obywatelski.org/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lipca 2022