Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Zamknięty zjazd na ekspresówkę

Facebook Twitter

Od dziś (4.11.) utrudnienia w ruchu na ulicy Katowickiej w Cieszynie. Przypomnijmy, trwa realizacja zadania obejmującą przebudowę skrzyżowania tej ulicy z łącznicą ekspresówki S52.

Zamknięty zostanie zjazd z ulicy Katowickiej na drogę ekspresową S52. To łącznica wyprowadzająca ruch w kierunku na Bielsko-Białą oraz obsługująca wjazd do centrum Cieszyna z S52 od strony granicy państwa. Na czas zamknięcia łącznicy wyznaczono objazdy w obu kierunkach. Utrudnienia mają potrwać co najmniej przez 4 miesiące.

W ramach tymczasowej organizacji ruchu zakłada się zamknięcie połączenia południowej jezdni drogi S-52 z ul. Katowicką (czyli wyłączenie z ruchu tej łącznicy, przy której powstaje rondo), a ruch zostanie przekierowany na objazdy drogami układu lokalnego oraz węzeł Cieszyn-Wschód (w Krasnej).

– pojazdy jadące od granicy w kierunku na Katowice, chcące dojechać do drogi wojewódzkiej nr 938 – na drodze S-52 otrzymają informację o konieczności kierowania się na węzeł w Krasnej i kolejno poprzez ul. Bielską i Stawową dojadą do ul. Katowickiej, która wyprowadza ruch na Katowice drogą wojewódzką DW938;

– natomiast pojazdy kierujące się na Bielsko będą musiały zjechać z ul. Katowickiej 2-gą łącznicą – w kierunku granicy z Republiką Czeską, kolejno wyjechać z S-52 na ul. Kościelną, przejechać wiaduktem nad S-52, skręcić w ul. Jabłonną i na skrzyżowaniu ulic Jabłonna, Hażlaska, Motelowa zjechać łącznicą na drogę S-52 prowadzącą do Bielska-Białej;

-alternatywnie pojazdy kierujące się na Bielsko mogą skręcić w ul. Motelową, a następnie w łącznicę do drogi S52 (na skrzyżowaniu z ul. Hażlaską).

Możliwy będzie też wyjazd na Bielsko poprzez ul. Bielską i wjazd na S-52 na węźle w Krasnej.

Kolejne etapy prowadzenia robót na skrzyżowaniu będą wymagały wprowadzenia w tym rejonie wahadła na ul. Katowickiej, które sterowane będzie sygnalizacją świetlną.

Przewidywany okres wyłączenia z ruchu łącznicy – ok. 4 miesiące. Dokładna data uzależniona będzie od rzeczywistego postępu robót. Z uwagi na okres jesienno-zimowy, aura pogodowa może ograniczyć możliwość prowadzenia pewnych asortymentów robót wymagających dodatnich temperatur.

Mapa objazdów nr 1

Mapa objazdów nr 2

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022