Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn zamyka wszystkie szkoły podstawowe. Odwołuje imprezy [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Wszystkie szkoły podstawowe w Cieszynie zostały zamknięte - tak jest decyzja władz po stwierdzeniu dwóch pierwszych przypadków koronawirusa w mieście. Zarażeni pacjenci przebywają na oddziale zakaźnym cieszyńskiego szpitala. Informację o potwierdzeniu tych przypadków podał minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Na oddziale zakaźnym Szpitala Śląskiego w Cieszynie przebywa mężczyzna, który powrócił z terenu Niemiec i który po powrocie do domu telefonicznie zgłosił się do sanepidu. Stan hospitalizowanego mieszkańca jest dobry. Zgodnie z procedurami kwarantanną domową pod ścisłym nadzorem sanitarnym objęte zostały natychmiast osoby z najbliższego otoczenia, z którymi miał kontakt. Zostały od nich też pobrane próbki, z których jedna, należąca do mieszkanki miasta, również wykazała wynik dodatni. Pacjentka jest także w stanie dobrym.

Natychmiast zareagowaliśmy – mówi Radiu 90 rzecznik Urzędu Miasta w Cieszynie, Katarzyna Koczwara:

Pierwsza decyzja, która już zapadła, po rozmowach ze starostą i wojewodą, jest taka, że do piątku włącznie zawieszamy zajęcia we wszystkich szkołach podstawowych w mieście, zatrzymanie zajęć dotyczy nadal także liceum Kopernika. Szkoły przejdą dezynfekcję (…).

Dezynfekcja szkół rozpocznie się w środę (11.03.) o godzinie 10.00, rozpocznie się od Szkoły Podstawowej numer 5. Wiadomo, że osoby u których stwierdzono koronawirusa to mężczyzna i kobieta, małżeństwo – jak to określono – w sile wieku. Katarzyna Koczwara nie udziela więcej informacji na temat osób zarażonych, pytana, nie potwierdza i nie zaprzecza czy to nauczyciele z zamkniętych dziś w mieście szkół. Cieszyński magistrat prosi natomiast o zachowanie szczególnej ostrożności:

Dziś (10.03.) popołudniu zebrał się sztab kryzysowy w Cieszynie, zdecydował także, że do najbliższego piątku (13.03.) włącznie zamknięte zostaną wszystkie instytucje kulturalne i sportowe w mieście oraz wszystkie miejskie obiekty. Natomiast do piątku 22 marca włącznie odwołane zostały wszystkie imprezy miejskie i imprezy, które miały się odbyć w miejskich obiektach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj