Cieszyn zaprasza na Akademickie Mistrzostwa Polski w Futsalu Kobiet

W czwartek (17.01) rozpoczną się w Cieszynie półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet. W rozgrywkach weźmie udział 20 zespołów z południowej Polski. Oficjalne rozpoczęcie zaplanowano w piątek o godz. 10.00 w Hali Sportowej Uniwersytetu Śląskiego.

Akademickie Mistrzostwa Polski są kontynuacją organizowanych od 1961 roku Mistrzostw Polski Szkół Wyższych i Mistrzostw Polski Typów Uczelni. Rozgrywki organizuje od początku ich powstania Akademicki Związek Sportowy. Wsparcie finansowe na ich prowadzenie i koordynację stowarzyszenie otrzymuje z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki dynamicznemu rozwojowi, zwiększeniu liczby startujących uczestników oraz szerokiemu programowi rywalizacji stanowią doskonałą wizytówkę działalności związanej z upowszechnianiem kultury fizycznej.

Wśród drużyn, które zdeklarowały swój udział są między innymi te, które w ubiegłych Akademickich Mistrzostwach Polski odniosły niemałe sukcesy. Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża J.P. II w Białej Podlaskiej wygrała rok temu krakowski półfinał, a w finałowych rozgrywkach w Warszawie uplasowała się na drugim miejscu. Kolejnym silnym zespołem i jednocześnie jednym z faworytów turnieju w Cieszynie będzie Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie, która w Warszawie zdobyła brązowy medal. Nie zabraknie również drużyn z Krakowa, Wrocławia, Rzeszowa, Katowic i kilku innych miast.