Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Cieszyn zaprasza na majówkę: Świętujmy razem, choć osobno! [WIDEO]

Facebook Twitter

Nie będzie pochodów, biało- czerwonych kotylionów, zgromadzeń na rynkach miast i tłumnie składanych kwiatów pod pomnikami. Tegoroczna majówka będzie inna niż zawsze. Mimo to nie może być pozbawiona wydarzeń kulturalnych.

Od początku pandemii realizujemy projekt ‚Zdalna Kultura”, niestety Dom Narodowy musiał ograniczyć działalność, ale na naszych profilach facebookowych można skorzystać z różnego rodzaju aktywności

– przekonuje Adam Cieślar, dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury. W każdy piątek o godzinie 19.00 Dom Narodowy zaprasza na „Domowe granie”:

Wpraszamy się do domów muzyków i transmitujemy z ich domów koncerty: takie bardzo małe, kameralne wydarzenia. Dają bliski kontakt z wykonawcami, z muzykami, zajrzenia do ich warsztatu, a przy okazji można zapytać, podpytać, posłuchać muzyki dobrej (…).

To też okazja, aby twórcy mogli zaistnieć na wirtualnej, dużej, bo światowej scenie internetowej.

Sama majówka też zapowiada się ciekawie. Co prawda nie będzie wydarzeń patriotycznych i grochówki na rynku, ale wszystko przeniesie się do internetu:

Patriotycznego śpiewania z racji tego, że nie można organizować zgromadzeń, nie będzie, będzie można śpiewać w internecie, 12.30 3 maja, będzie koncert, który dziś nagrywamy w Domu Narodowym, pieśni z nowego okazjonalnego śpiewnika, śpiewnik też będzie można  w najbliższych dniach dostać, wymyślimy dystrybucję bezpieczną (…), cześć tych pieśni będzie można usłyszeć na naszym FB profilu 3 maja.
Radio 90: Czy jak ktoś siebie nagra jak śpiewa, to może Wam wysłać?
Pewnie, pewnie, że tak!

Co jeszcze proponuje cieszyński Dom Narodowy, o tym w całej rozmowie Jana Baczy z Adamem Cieślarem:

Czytaj także:

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj