Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Zmiany w lokalach wyborczych. Sprawdź gdzie zagłosujesz

Facebook Twitter

Już w niedzielę (28.06.) odbędą się wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jeśli zajdzie taka potrzeba, druga tura wyborów przeprowadzona zostanie 12 lipca. Wybory zostaną przeprowadzone w lokalach Obwodowych Komisji Wyborczych, jednak jak informuje cieszyński ratusz, w tym mieście w czterech przypadkach doszło do zmiany lokalizacji lokalu wyborczego.

Jak informuje cieszyński ratusz, w tym mieście w czterech przypadkach doszło do zmiany lokalizacji lokalu wyborczego. Ma to związek z koniecznością wykorzystania większych pomieszczeń, by zachować bezpieczną odległość między głosującymi.

– Jak wszyscy wiemy, te wybory przeprowadzone zostaną w bardzo specyficznych, zarazem trudnych warunkach epidemii i realnego, poważnego zagrożenia zarażenia się koronawirusem COVID-19. Zarówno osoby pracujące w obwodowych komisjach wyborczych, jak i wyborcy, będą musieli poddać się szczególnym rygorom bezpieczeństwa, o co bardzo prosimy

– mówi Stanisław Kawecki, sekretarz miasta Cieszyna.

Szczególną uwagę należy zwrócić na:

  • konieczność zachowania wymaganej, maksymalnej liczby osób w lokalu – jeden wyborca na 4 m2 powierzchni lokalu,
  • obowiązek używania przez wyborców maseczek ochronnych zakrywających usta i nos lub przyłbic osłaniających twarz,
  • korzystanie z płynów dezynfekujących, które będą zlokalizowane przy wejściach do lokali wyborczych.

Urzędnicy proszą także o:
– przyjście do lokalu z własnym długopisem,
– sprawne oddanie głosu, po czym niezwłoczne opuszczenie lokalu,
– podporządkowywanie się poleceniom porządkowym członków obwodowych komisji wyborczych.

UWAGA – ZMIANA LOKALIZACJI NIEKTÓRYCH LOKALI WYBORCZYCH
Sytuacja epidemiologiczna wymusiła konieczność zmiany niektórych lokali wyborczych, na co zwracamy szczególną uwagę. I tak:
obwód głosowania nr 1 – lokal wyborczy: Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Zagrodowa 2 (wcześniej: Przedszkole nr 17, ul. Frysztacka 161)
obwód głosowania nr 5 – lokal wyborczy: Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Kościuszki 3 (wcześniej: Niepubliczne Przedszkole im. Jasia i Małgosi, Przepilińskiego 5); w tym budynku mieścić się będzie również – tak jak wcześniej – lokal obwodowej komisji wyborczej nr 6
obwód głosowania nr 7 – lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa Nr 7, ul. Bielska 247,(wcześniej: Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Bielska 160A)
obwód głosowania nr 17 – lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Hallera 8 (wcześniej: Żłobek Miejski, ul. ks. Jerzego Trzanowskiego 2); w tym budynku mieścić się będzie również – tak jak wcześniej – lokal obwodowej komisji wyborczej nr 19.

Zwracamy uwagę także, iż niektóre lokale wyborcze, pomimo iż pozostaną w swoich dotychczasowych lokalizacjach, mogą znajdować się w innych, większych pomieszczeniach. Prosimy o zwracanie uwagi na oznaczenia i strzałki kierunkowe.

– Szanowni mieszkańcy Cieszyna, dokładamy wszelkich starań, aby wybory Prezydenta RP przebiegły sprawnie i bez zakłóceń, jednak prosimy o zrozumienie, zarazem sprostanie trudnej sytuacji, w jakiej wybory się odbędą. Prosimy o stosowanie się do opisanych obostrzeń oraz innych komunikatów i instrukcji dotyczących zachowania się wyborców w lokalach wyborczych

– mówi Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lipca 2021