Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyńska płyta na jubileusz COK i Skaldów

Facebook Twitter

W roku 2020 jubileusz 55-lecia obchodził zespół Skaldowie. Pandemia nieco pokrzyżowała plany koncertów jubileuszowych, jednak w internecie przez cały czas trwała akcja „Cała Polska Śpiewa Skaldów”.

W ten sposób każdy mógł uczcić jubileusz legendarnej grupy poprzez zaśpiewanie bądź zagranie wybranej piosenki spośród ponad pięciuset z repertuaru zespołu. Cieszyn przyłączył się do tej akcji poprzez zorganizowanie koncertu „Cieszyn Śpiewa Skaldów” w ramach imprezy „Cieszyński Przekładaniec”

– dyrektor COK „Dom Narodowy”.

Wspomniane wydarzenie odbyło się 29 sierpnia poprzedniego roku na cieszyńskim Rynku. W koncercie, który kończył wakacje, wystąpili cieszyńscy artyści związani z COK „Dom Narodowy” w towarzystwie Jacka Zielińskiego z zespołu Skaldowie, jego syna Bogumiła i wnuka Wojtka Zielińskich, oraz Michała Wodza.

Koncert został miło przyjęty przez zgromadzoną publiczność, więc postanowiliśmy wydać płytę z jego zapisem. W tym roku Dom Narodowy w Cieszynie świętuje 120-lecie uroczystego otwarcia a płyta jest małym prezentem dla mieszkańców z tej okazji

– mówi Adam Cieślar.

Karnawał w pełni, więc warto posłuchać dobrej muzyki. Warto też dodać, że Cieszyn jest jedynym miastem, które może się pochwalić taką płytą, gdzie lokalni artyści zaśpiewali piękne piosenki legendy polskiego rocka

– dodaje Klaudiusz Zawada, pracownik COK i wielki fan zespołu Skaldowie.

Wydawcą płyty jest COK „Dom Narodowy” i Miasto Cieszyn.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022