Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” z pieniędzmi na działania w sieci

Facebook Twitter

Ponad 92 tysiące złotych z Narodowego Centrum Kultury trafi do Cieszyńskiego Ośrodka Kultury. "Dom Narodowy" zapowiada realizację projektu „Dostępni. COK w sieci kultury”.

Ponad 26 milionów złotych trafi do 200 domów, centrów i ośrodków kultury. Granty zostaną przeznaczone na kompleksowe szkolenia oraz doposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań edukacyjnych i animacyjnych online. Wśród dofinansowanych instytucji znalazł się COK, który otrzyma 92.300 zł na realizację projektu „Dostępni. COK w sieci kultury”.

Projekt jest pokłosiem zmian w Cieszyńskim Ośrodku Kultury zapoczątkowanych udziałem w programie Narodowego Centrum Kultury „Zaproś nas do siebie 2019”. Jego bezpośrednim celem jest przygotowanie pracowników Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy” do kolejnych etapów przeniesienia działalności kulturalnej do sieci i udostępnienia oferty edukacyjnej i animacyjnej w Internecie. Związana z tym jest konieczność doposażenia instytucji w sprzęt niezbędny do przygotowywania i realizacji transmisji on-line organizowanych wydarzeń, do prowadzenia działań edukacyjnych i animacyjnych w sposób cyfrowy. Dzięki otrzymanej dotacji wymieniony zostanie również zużyty sprzęt komputerowy pracowników merytorycznych

– mówi Adam Cieślar, dyrektor Domu Narodowego.

Za pozyskany grant COK zakupi sprzęt, wśród którego znajdą się m.in.: kamery, sprzęt oświetleniowy, system nagłośnienia, oprogramowanie i komputery. Warto dodać, że do konkursu złożono aż 1221 wniosków, z czego 1006 przeszło pozytywnie ocenę formalną a ostatecznie wyłoniono 200 grantobiorców z najlepszymi projektami, w tym projekt cieszyńskiego ośrodka. Otrzymają oni łączne dofinansowanie w kwocie 26 430 500 złotych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj