Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyński Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę fotografii „Jumbo Kenia”

Facebook Twitter

Od 2 czerwca w Galerii Ceglanej, mieszczącej się w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” można podziwiać wystawę fotografii „Jumbo Kenia”. Jej autorami są Jerzy Chachlowski i Ryszard Stawowy.

Wystawa jest efektem podróży autorów fotografii do Kenii. Jerzy Chachlowski odwiedził ten kraj w 2011 roku, Ryszard Stawowy był tam w roku 2007. Fotograficy mieli okazję wziąć udział w safari na terenach rezerwatów Tsavo East i Masai Mara, odwiedzili też wioski Masajów i Samburu. Powstały tam niezwykłe obrazy, uwiecznione w obiektywie członków CTF

– mówi Agnieszka Pawlitko z COK „Dom Narodowy”.

Jednak zdaniem autorów wystawy „przekazanie pełni egzotyki słowem i obrazem nie jest możliwe i w żaden sposób nie zastąpi osobistego udziału w przygodzie, która uświadamia, jak krucha jest dzika przyroda pod wpływem ekspansji człowieka”.

Jerzy Chachlowski i Ryszard Stawowy są członkami Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego. Swoje prace o różnorodnej tematyce prezentowali już na wystawach m.in. w Cieszynie, Czeskim Cieszynie, Hawierzowie, Pawłowicach i Skoczowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj