Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyński teatr ma nową dyrektor. Jest znana z organizacji festiwalu „Bez granic”

Facebook Twitter

Cieszyński teatr pod rządami Katarzyny Dendys-Koseckiej. Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Bez Granic”, której dyrektor organizacyjną była do tej pory, to cykliczna impreza z wydarzeniami po obu stronach Olzy. Katarzyna Dendys-Kosecka jest też wokalistką, aktorką i reżyserką.

Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie

Cieszyński teatr. Kim jest nowa dyrektor

Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Bez Granic”, której dyrektor organizacyjną była do tej pory Katarzyna Dendys-Kosecka, to cykliczna impreza z wydarzeniami po obu stronach Olzy. Wcześniej związana była z Teatrem Lalek Banialuka w Bielsku-Białej. Jest też wokalistką, aktorką i reżyserką. Prezentowała w ostatnim czasie recital poświęcony twórczości Edith Piaf. Współtworzyła również koncert „Michał Urbaniak i górale. Atma na stulecie niepodległości ”, czy koncert Bobby McFerriniego w NOSPR w Katowicach.

Katarzyna Dendys-Kosecka z Gabrielą Staszkiewicz/ mat.prasowe

Cieszyński teatr. Czas na remont

Jak czytamy w komunikacie cieszyńskiego magistratu, komisja jednogłośnie wskazała na Dendys-Kosecką w głosowaniu. Kandydatka doskonale znała realia budynku teatru, który jest przygotowywany do gruntownego remontu. Przed nową dyrektor stoi zadanie pozyskania środków na ten cel.

„Teatr im. Adama Mickiewicza Cieszyn – Duma Cieszyna” – tak zatytułowała swoją wizję teatru.

Zaproponowała kontynuację impresaryjnego charakteru miejsca, rozszerzając go o Scenę Adaś – dla młodego widza i Scenę Przeobrażeń – dla lokalnych twórców. Teatr widzi jako przestrzeń edukacyjną dla młodzieży wraz z ich udziałem w radzie programowej, jak i salonową dla spotkań z poezją, która nosiłaby imię Jerzego Kronholda. Stawia na teatr otwarty na mieszkańców, proponuje moduł „Klasyka nad Olzą” z przeglądami laureatów konkursów muzycznych, „Solówki” czyli scenę jednego aktora, w końcu teatr, który sam realizuje własne przedstawienia w oparciu o artystów z regionu.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj