Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyńskie Wieczory Kabaretowe HECA 2013

Facebook Twitter

Najlepsi z najlepszych. I liga polskich kabaretów. Od czwartku (28.11.) ruszają Cieszyńskie Wieczory Kabaretowe HECA 2013. W Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie nie zabraknie dowcipów, które rozbawią publiczność do łez.

Przed publicznością dwa wieczory pełne dobrej zabawy, zagwarantowanej przez kabarety cieszące się obecnie największą popularnością. Gospodarzem na scenie będzie Tomasz Jachimek: człowiek instytucja, autor tekstów skeczy, monologów, piosenek, felietonów prasowych, audycji radiowych i równocześnie ich wykonawca.

Kto będzie bawił w Teatrze im. Adama Mickiewicza? Oto program imprezy:

28.11.2013 (czwartek) – start godz. 18.00

prowadzący – Tomasz Jachimek

  • Kabaret K2
  • Kabaret PUK
  • przerwa 30 min
  • Kabaret Moralnego Niepokoju

29.11.2013 (piątek) – start godz. 18.00

prowadzący – Tomasz Jachimek

  • Kabaret 7 minut po
  • Kabaret LIMO
  • przerwa 30 min
  • Kabaret NEO-NÓWKA

KABARET K2 – to dwóch facetów chwilę po trzydziestce. Jako K2 grają od maja 2012, ale na scenie występują od 10 lat. Nie straszne im: improwizacja i spontaniczny kontakt z widzem. K2 to wulkan scenicznej energii. Ich program jest bardzo dynamiczny. Panowie nie dają widzowi odpocząć od śmiechu. Nie jest to jednak śmiech pusty. Oczywiście skecze mają przede wszystkim bawić. Jednak wartością dodaną jest to, że są „o czymś”. Dużo w nich tematów społecznie aktualnych. Bez gazetowej publicystyki, ale za to zawsze oryginalnie ujętych i podlanych odrobiną absurdu. K2 aktualnie występuje z programem: „Wieczni Chłopcy”.

KABARET 7 MINUT PO – kabaret powstał w 2009 roku, jednak w aktualnej formie i składzie działa od połowy roku 2011. Wierni klasycznej formie kabaretu, wykorzystuje monologi i piosenki, jednocześnie wprowadzając widza w baśniowy świat, wywoływać różne emocje – od śmiechu aż po grozę.

KABARET PUK – pochodzi z Krakowa. W skład zespołu wchodzą osoby o bogatym doświadczeniu teatralnym i kabaretowym, łączące na scenie żywiołowość i dynamizm kabaretu z teatralną formą i dbałością o szczegóły. PUK lubi bawić się nie tylko czarnym humorem, którego popis daje w najnowszym programie „Jebudu” i czasami sięga po absurd, lecz także zwraca się ku codziennym problemom, przerysowując je w zabawny sposób. Charakterystyczne dla Kabaretu jest sięganie po tematykę obyczajową, stronią od polityki czy ostrej satyry, ale nie są to artyści pokorni. Lubią mówić, bo mają coś do powiedzenia.

KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU – najbardziej rozpoznawalna marka polskiej sceny kabaretowej. Najwyższa półka. Absolutna ekstraklasa. Kabaret Moralnego Niepokoju powstał w 1996 r. w Warszawie.

KABARET LIMO – rozśmieszają w niesamowity sposób – bawią się tym, co robią, podpierając kunsztowne aktorstwo doskonałymi tekstami. Ci, którzy obserwują karierę kabaretu Limo, pamiętają ich habity i Świętą Inkwizycję oraz czarne trampki, którymi podbijali serca publiczności na Pace. Udało im się po wielokroć, dlatego oglądanie ich to naprawdę świetna zabawa. Wygrali w międzyczasie mnóstwo nagród na wszystkich przeglądach w kraju – do tego stopnia, że przestali się pokazywać na konkursach – no chyba, że w roli gwiazdy.

KABARET NEO-NÓWKA – są z Wrocławia. Uprawiają satyrę polityczną. Ale z pomysłem – co jest nie lada sztuką. Pewnego dnia założyli moherowe berety i zaczęli mówić ze sceny o tym, co ich naprawdę wkurza. I zostali dostrzeżeni. Są więc przykładem na to, że szczerość popłaca. Oprócz treści społecznych zajmują się wszechogarniającym absurdem. Oglądając ten kabaret ma się wrażenie, że „gdzieś już się to widziało”… A potem się przypomina – no tak, wczoraj w urzędzie. W swych programach pokazuje przemiany społeczno-kulturalne naszego kraju, a zwłaszcza jego mieszkańców. Kabaret także nie stroni od trudnych tematów, ale pokazując je w sposób zwiewny, lekki i subtelny. Cechuje ich naturalność i bezkompromisowość. A pomysłów na numery im nie brakuje. Pisze je samo życie…Roman Żurek – Założyciel i kamienna twarz kabaretu. Choć na pierwszy rzut oka wygląda na kogoś pozbawionego poczucia humoru, jest człowiekiem bardzo wesołym. Ba! Nawet dowcipnym. Michał Gawliński – Nauczyciel fizo-plasto-muzyki. Sceniczna niezdara, w życiu radzi sobie całkiem nieźle. I jest ulubieńcem kobiet. Radek Bielecki – Specjalista od ról „prawdziwych mężczyzn” – amantów i macho. Warmiak z prawdziwego zdarzenia. Znany także z apetytu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024