Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ciężki sprzęt znowu na ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu. Kiedy będzie finał przebudowy?

Facebook Twitter

Drogowcy wrócili na ulicę Młodzieżową w Wodzisławiu. Zgodnie z zapowiedziami: kontynuują remont na odcinku od skrzyżowania z ul. Edmunda Szwedy do zatoki autobusowej w rejonie skrzyżowania z ul. Działkowców.

To jeden z najdłuższych remontów, jakie do tej pory były przeprowadzane na drogach naszego regionu. Przebudowa Młodzieżowej trwa bowiem od 2017 roku…

Ryszard Pacer: Chciałbym przypomnieć, choć może to nie będzie eleganckie z mojej strony, że powodem przerwania tej przebudowy były ścieki zrzucane do korpusu drogi. Ścieki komunalne. Musieliśmy przerwać tę przebudowę i jakoś ustabilizować grunt, tak, żeby te pieniądze, które wydajemy na przebudowę, nie zmarnowały się. Bo niestabilny grunt powodował w ciągu może nie roku, dwóch, ale pięciu, dziesięciu lat mógł spowodować zapadanie się jezdni i to byłoby bardzo niedobre, więc przerwaliśmy te roboty. Grunt został wymieniony, korpus drogi został zabezpieczony na tyle, że te ścieki nie spływają no i teraz kończymy.

mówi Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Koszty dokończenia remontu oszacowano na ponad 11 milionów złotych.

Ryszard Pacer: W tym oku będą prace związane z kanalizacją i ścieżkami rowerowymi i tego typu prace. Natomiast w przyszłym roku będziemy przebudowywać 800 metrów odcinka, który jeszcze nie był przebudowywany. Będzie nawierzchnia zdjęta i cała konstrukcja drogi będzie wybudowana od nowa. W przyszłym roku tę rzecz zakończymy.

Wykonawca ma czas na zakończenie prac do jesieni przyszłego roku. W 2022 roku pozostanie do wykonania odcinek od skrzyżowania z ul. Pszowską do skrzyżowania z ul. Edmunda Szwedy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj