Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

CKA „Bez Prądu” ostatni raz przed wakacjami!

Facebook Twitter

Bluesman, kowboj, poeta drogi, autor muzyki, tekściarz, wokalista. W piątek (10.06.) kolejny koncert w ramach Cyklu Koncertów Akustycznych w rybnickiej bibliotece. Zagra Arek Zawiliński.

Koncert będzie okazją do promocji najnowszej płyty artysty „Na rozdrożu”.

Arek Zawiliński – bluesmen, kowboj, poeta drogi, autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji jak i grywał na ulicach Amsterdamu. Ma za sobą koncerty live w Polskim Radio Gdańsk 2x, Bydgoszcz, Rzeszów itp. Laureat wielu festiwali mi. FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie,  Zaczarowany Świat Harmonijki w kategorii gitara Poznań. Piosenkarnia – Kraków, występ w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej itd. Współpracował m.in. z zespołami Stare Dobre Małżeństwo, Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki, Kropla Życia, Zabrzańska Orkiestra Rockowa, BGB, oraz ze śpiewającym aktorem Lechem Dyblikiem. Twórca formacji Na Drodze.

Oficjalne wydawnictwa:

  • „Tam gdzie zaczyna się mój świat”- Dalmafon 2007;
  • „Blues Dziewięciu” – Dalmafon 2010;
  • „Żelazna” – Flower Rekord 2012;
  • „Na Rozdrożu”- Dalmafon 2015.

„Bluesonline” napisał:

Arek Zawiliński to klasa sama dla siebie. Autor skończony, pełen doświadczeń, przesiąknięty w równym stopniu poezją co prozą. Zna niejeden dobry folkowy tekst, niejedną melodię i umie z takich światowych cegiełek zbudować solidną budowlę na wskroś polską, bieszczadzką, a jednak uniwersalną. A to sztuka.

Koncert w piątek (10.06.) o godzinie 20.00. Wstęp jest wolny!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj