StartKultura

CKA „Bez Prądu”: ostatnia odsłona w tym roku

32-letni muzyk rockowy, utożsamiany głównie ze sceną rybnicką. Obraca się w gatunkach electro-rock, indie-rock, rock eklektyczny oraz acoustic rock. Jest kompozytorem, tekściarzem, wokalistą, multiinstrumentalistą, realizatorem dźwięku i producentem nagrań.

Pierwsze kroki na scenie stawiał jako muzyk klasyczny. Jednocześnie zakładał pierwsze składy, grupy o charakterze rockowym. Poważniej dał się zauważyć jako poeta i muzyk w latach 1996-98, publikując w czasopismach oraz organizując swoje wieczory autorskie, którym towarzyszyły ballady akustyczno-rockowe. Był członkiem i współzałożycielem działającej w Rybniku grupy literackiej „Pod Nazwą” Roberta Rybickiego. W tym samym czasie zaczął komponować oraz pisać teksty pod kątem ukierunkowania się jako artysta striccte rockowy. Jako muzyk zadebiutował na koncercie „Przeciw Przemocy” w czerwcu 1998 roku, gdzie supportował zespoły „Kukiz i Piersi” oraz „Hey” ze swoim składem Łukasz Jan Dziedzic i Grupa 51. Lucca był frontmanem, wokalistą, gitarzystą solowym, wyłącznym tekściarzem i kompozytorem projektu. Supportowanie zespołu „Hey” miało ciąg dalszy na ówczesnej trasie koncertowej tej formacji podczas koncertów w Wadowicach, Pszowie i Jastrzębiu-Zdroju.

W 2013 roku rozpoczął pracę nad usystematyzowaniem zebranych nagrań i postanowił cyklicznie wydawać je w formie dwupłytowych albumów. W styczniu 2014 roku w internecie ukazał się album „Deccadenta”, a w marcu „W Cieniu Skrzydeł”. Od lata 2014 r. trwa praca nad masteringiem i dalszym cyklicznym wydawaniem starszych nagrań oraz nad dwoma zupełnie nowymi albumami, w tym jednym w stylu akustycznym.

CKA „Bez Prądu” w piątek (21.11.) w PiMBP w Rybniku o 20.00.

Wstęp jest darmowy!

Zostaw komentarz