Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cleo w Radiu 90: „Jestem też fanką klusek śląskich”

Facebook Twitter

W Rybniku trwają koncerty noworoczne organizowane w miejskich parafiach. W tym roku wystąpili już Cleo, Rafał Brzozowski czy Rafał Kozik, finalista The Voice of Poland. Wszystko przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej "Rybnik". Po koncercie w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niedobczycach rozmawialiśmy z Cleo, która udzieliła wywiadu specjalnie dla Radia 90.

Radio 90: Koncertowałaś w rybnickim kościele, jak się czujesz?

Cleo: Dobrze, tu jest zawsze taka rodzinna atmosfera. Mam już drugi raz okazję koncertować tutaj w Rybniku i przyznam, że zawsze z taką ogromną radością w sercu. Jestem zawsze tu ciepło przyjmowana – super.

Radio 90: W miejscach sakralnych jest specyficzna akustyka. Lubisz w nich śpiewać?

Cleo: Ja kocham takie miejsca, przez sześć lat śpiewałam muzykę gospel w kościołach i to ma w sobie magiczną moc. Cieszę się, że także tym razem mogłam w takim miejscu zaśpiewać.

Radio 90: Nie pierwszy raz jesteś w Rybniku, utkwiło Ci jakieś miejsce w pamięci?

Cleo: Zawsze jestem przelotem, ale mam nadzieję, że jeszcze uda mi się tu przyjechać kiedy nie jest ciemno i będę mogła na spokojnie po Rybniku pochodzić.

Radio 90: Urodziłaś się w Szczecinie, mieszkasz w Warszawie, a jak czujesz się na Śląsku?

Cleo: Czuję się zawsze bardzo dobrze, my tutaj bardzo dużo koncertujemy. Zawsze jestem tak po słowiańsku tutaj witana i z takim ciepłem. Aha, no i macie tutaj bardzo dobre jedzenie.

Radio 90: Co najbardziej lubisz ze śląskiego menu?

Cleo: Jestem fanką klusek śląskich.

Radio 90: Z wykształcenia jesteś architektem krajobrazu, co sądzisz o polskich miastach?

Cleo: Ja myślę, że coraz bardziej wchodzimy w skrajności tzw. betonozy, ja jestem fanką zieleni, my tej zieleni bardzo potrzebujemy w codziennym biegu. Mam nadzieję, że skwery będą zamieniane bardziej w zielone, niż betonowe.

Radio 90: Jak zaczęła się Twoja przygoda z muzyką?

Cleo: Jak sięgam pamięcią, myślę, że pierwsze takie moje przygody ze światem muzycznym były, kiedy miałam 5-6 lat. Na lekcjach religii pani katechetka poprosiła mnie żebym zaśpiewała i wtedy po raz pierwszy zdałam sobie sprawę, że sprawia mi to po prostu radość.

Radio 90: Pani katechetka, czyli znowu gdzieś przewinęła się ta sfera duchowa.

Cleo: Dostałam wtedy szóstkę i to chyba była dobra wróżba na przyszłość. (śmiech)

Radio 90: Masz brata bliźniaka, Piotra. Dogadujecie się?

Cleo: Bardzo, ale nie zawsze tak było. Jak dorastaliśmy, ja przewyższałam Piotra o głowę, trochę się kłóciliśmy, trochę się biliśmy, oczywiście ukrywając to skrzętnie przed naszymi rodzicami. Dziś jest moim najlepszym przyjacielem i mam bardzo dobre relacje z moim bratem.

Radio 90: Jesteś także malarką.

Cleo: Można tak powiedzieć. Kocham malować na płótnach, lubię też akwarele, to mnie wycisza, uspokaja. Kiedyś jak będę miała więcej czasu, to marzy mi się mały drewniany domek nad jeziorem z rozłożoną sztalugą.

Radio 90: Twoje prace można gdzieś zobaczyć?

Cleo: Miałam okazję stworzyć coś dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jako studentka sprzedawałam swoje prace w galeriach sztuki, były to drobne akwarele. Mam nadzieję, że do malowania kiedyś powrócę, choćby z takiego terapeutycznego punktu widzenia. (śmiech)

Radio 90: Jak spędziłaś tegoroczne święta?

Cleo: Bardzo spokojnie i bardzo rodzinnie. To jest jeden z takich niewielu momentów w roku, kiedy mogę się wyciszyć, kiedy mogę spędzić czas z rodzicami. Rodzice bardzo często widzą mnie na scenach w telewizji, ale ja nie widzę ich, dlatego ja celebruje każdą minutę spędzoną z moją rodziną podczas świąt.

Radio 90: To były święta w Szczecinie, w Warszawie?

Cleo: To była Warszawa, dlatego że odkąd odeszła w Szczecinie moja ukochana babcia, rzadziej tam bywam, natomiast zawsze z ogromnym sentymentem tam wracam.

Radio 90: Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

Cleo: Pandemia mi trochę pokrzyżowała plany wydania płyty oldschoolowej, takiej, która miała wyjść razem z płytą Supernowa, czyli nowoczesną. Mam nadzieję, że tę płytę oldschoolową wydam z początkiem 2022 roku. Mam też już pewne projekty, które w głowie już sobie rozpisuję.

Radio 90: Zdradzisz nam, co to za projekty?

Cleo: Jak na razie skupiam się na wydaniu płyty Winylowa”. Na razie nie chce zapeszać, ale mam dwa naprawdę bardzo fajne pomysły, które chodzą mi po głowie i mam nadzieję, że w tym roku je zrealizuje.

Radio 90: Mamy też nadzieję, że będziemy mogli Cię zobaczyć na żywo.

Cleo: Ja bardzo chętnie, zawsze spotkania na żywo są dla mnie wyjątkowymi chwilami. Taka wymiana energii z publicznością nam artystom jest bardzo potrzebna.

Radio 90: Na sam koniec pozdrowisz naszych słuchaczy?

Cleo: Oczywiście:

Rozmawiał Przemek Niedźwiecki. Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj